עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

מה קורה בגוף בזמן קיום יחסי מין

מה קורה בגוף בזמן קיום יחסי מין ?

  1. אוקסיטוצין משתחרר אצל נשים וגברים כאחד, כאשר מלטפים את האזורים הארוטיים בגוף. זה מגביר את הריגוש המיני ואת התחושות הרומנטיות של בני הזוג. מחזק את האינטימיות הזוגית ותחושת השייכות. זוהי סיבה נוספת מדוע המשחק המקדים בסקס הוא חשוב ליחסי מין מוצלחים.
  2. בזמן קיום יחסי מין קצב פעימות הלב מואץ מה שמשפיע ישירות על בריאות הלב וכלי הדם. מחקרים רבים גילו כי גם כשמביאים בחשבון גיל וגורמי סיכון אחרים, קיום יחסי מין בתדירות גבוהה מפחית ב־50% את הסיכון להתקף לב או לשבץ.
  3. פעילות המינית עצמה והורמון שנמצא בזרע נספג בנרתיק של האישה בסיום מעשה האהבה ביינהם (אם לא משתמשים בקונדום ) וגורמים ל הפרשת אנדורפינים ואוקסיטוצין. מה שגורם ישירות למנוע דיכאון, להרגעות , אושר ושינה טובה. הורמונים נפלאים האלה נקראים גם מחסלי הכאבים הטבעיים של הגוף.
  4. סקס ככלל מסייע למערכת החיסונית: קיום יחסים פעם או פעמיים בשבוע נמצא קשור לרמות גבוהות יותר של נוגדן הנקרא אימונוגלובין A או igA. מה שמסייע למע' החיסון להתגבר על וירוסים שהוא פוגש.
  5. קצב פעימות הלב של אדם מעורר מינית עשוי לזנק מ־70 פעימות ל־150 בדקה – קצב שלא היה מבייש אתלט בשיא הכושר. הפעילות מאיצה את ייצור הטסטוסטרון, מה שמחזק את העצמות והשרירים. האקט עצמו "מאמן" את שרירי רצפת האגן, הירכיים, הישבן, הזרועות, הצוואר ובית החזה. חדר כושר זוגי
  6. סקס מפחית את הפרשת הקורטיזול במח – הורמון שמשתחרר בזמן לחץ ולכן אנשים שמקיימים יחסי מין מלאים התמודדו יותר טוב במצבי לחץ.
  7. הורמון שנמצא בזרע, יכול להיספג בנרתיק של האישה בסיום מעשה האהבה ביינהם (אם לא משתמשים בקונדום ) ובכך לווסת את ההורמונים הנשיים, למנוע דיכאון ע"י שחרור

סקס מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן

סרטן הערמונית : שפיכות רבות הן גם תרופה בדוקה נגד סרטן הערמונית, כך לפחות עולה ממחקר שערכו חוקרים אוסטרלים ושתוצאותיו פורסמו לאחרונה ב־British Journal of Urology International. החוקרים התחקו אחר עברם של גברים שאובחנו כחולים בסרטן הערמונית לעומת כאלה שלא, ומצאו כי גברים ששפכו לפחות חמש פעמים בשבוע במהלך שנות ה־20 שלהם הפחיתו ב־30% את הסיכון לכך שיפתחו סרטן ערמונית במהלך חייהם. במחקר נוסף, שפורסם ב־Journal of the American Medical Association, נמצא כי גברים מבוגרים ששפכו 21 פעמים בחודש ויותר היו בסיכון נמוך יותר לסרטן הערמונית בהשוואה לכאלה ששפכו 4־7 פעמים בחודש. כשמדובר במחלה זו, השפיכות בהחלט אינן מוגבלות ליחסי מין. אוננות עושה את העבודה לא פחות טוב, ובמקרים רבים היא יעילה אפילו יותר. בכל מקרה, אם לשפוט לפי הערכות אורולוגים, אוננות עדיפה לערמונית מאשר יחסים מזדמנים. ריבוי פרטנרים מיניים, כך מתברר, עלול להגביר ב־40% את הסיכון לפתח סרטן ערמונית.

סרטן השד : סקס טוב לא רק לצרות של גברים: ממחקר שנערך בקרב 146 נשים צרפתיות עולה כי פעילות מינית קבועה יכולה לסייע למניעת סרטן השד. המסקנה הזאת משתמעת מתוצאות המחקר, שלפיהן השיעור הגבוה ביותר של סרטן השד היה בקרב נשים חסרות פרטנר מיני או כאלה שעשו סקס פחות מפעם בחודש.

 

חולים הרבה ? כואב לכן הראש ? כמה סקס אתם עושים ?

חיזוק המע' החיסונית : בזמן קיום יחסי מין נמדדו רמות גבוהות יותר של נוגדן שנקרא אימונוגלובין A או igA. נוגדן זה עשוי להגן על הגוף מפני התקררויות, שפעות וזיהומים שונים. מכאן הוכח שסקס תורם לחיזוק המערכת החיסונית ויחסי מין סדירים ותקינים, מעלים בדם את רמת הנוגדנים שמחזקים את התמודדיות של הגוף עם מחלות. במקום ללכת להתחסן נגד שפעת אני ממליצה להעלות את כמות הפעמים שאתם עושים סקס בחורף. אם מישהו שמעצבן אותכם בעבודה פתאום חולה תוכלו לחייך ולתאר לעצמכם את כמות הסקס שלו ולאמר לעצמכם " אה.. זה כי היא לא קיבלה אתמול בלילה ". 

 

כואב לך הראש תעשי סקס : כאב ראש או כאב בטן הם תירוצים מאוד נפוצים בניסיון להימנע מסקס, אבל במקרים לא מעטים האקט המיני דווקא עשוי לשחרר את הראש, הבטן או הגב מכל כאב שאתם חווים. סקס עשוי להקל על מגוון כאבים, ובהם כאבים בגב התחתון, מיגרנות, דלקות מפרקים ותסמונת קדם וסתית. גם כאן מעורבים בעניין הורמונים: הפעילות המינית מזרזת את הפרשת האנדורפינים, מחסלי הכאבים הטבעיים של הגוף. גם האוקסיטוצין שמופרש בזמן הסקס קשור בהפחתת כאבים. שני מחקרים שנערכו בשנת 2001 בקרב גברים ונשים מצאו כי אורגזמות מקילות על מיגרנות. במחקר נוסף, בקרב 83 נשים שסבלו ממיגרנות, דיווחו 50% מהן כי אורגזמה סייעה בהפחתת כאב הראש שלהן. תרופות אמנם מהימנות ויעילות יותר, אבל אורגזמות משככות כאב במהירות רבה יותר. אז במקום לקחת אקאמול תעשו קוויקי ותוך רבע שעה הכאב ראש יעבור ובדרך טיבעית.

 

שיפור מצב הרוח : אנדורפינים ואוקסיטוצין שמשתחררים בזמן הסקס מכונים "כימיקלים שמחים". אנשים שמקיימים יחסי מין באופן תדיר הם אנשים שמחים יותר, רגועים יותר ומסוגלים להתמודד עם לחצי החיים יותר בקלות. ככל שאדם נהנה יותר ממין, הוא נוטה פחות לפתח הפרעות במצב הרוח. ליחסי מין יש גם השפעה על חיזוק ההערכה העצמית: מחקרים מראים שחיי מין מספקים עם פרטנר אוהב תורמים לשיפור דימוי הגוף והדימוי העצמי.

 

"שתשאר צעיר לנצח.. "

אריכות ימים : באחד המחקרים המהימנים ביותר שבדקו את הקשר בין תדירות קיום יחסי מין לבריאות עקבו חוקרים מאוניברסיטת קווינס בבלפסט במשך עשור אחר שיעור התמותה של 918 גברים בגיל העמידה. במחקר, שפורסם בשנת 1997 ב־British Medical Journal, נמצא כי בקרב גברים שדיווחו על שכיחות גבוהה של אורגזמות (שתיים ומעלה בשבוע) שיעור התמותה היה נמוך פי שניים בהשוואה לגברים שחיי המין שלהם היו אינטנסיביים פחות.

 

שינה מתוקה ושלווה : סקס תורם לשינה. כדי שתוכלו לתפקד בצורה מייטבית עליכם לישון באופן רגוע ושלב לאורך כ 6 שעות בכל לילה. אנשים עם שעות שינה קצרות הם אנשים יותר חולים ותוחלת החיים שלהם יותר קצרה. במהלך האורגזמה הגוף מייצר אוקסיטוצין, הורמון שנמצא קשור למגוון השפעות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות חיוביות – ובראשן הקלה בהירדמות. במחקר שנערך בארצות הברית בשנת 2000 נמצא כי 32% מבין 1,866 נשים שסבלו מהפרעות שינה דיווחו על כך שאוננו כדי לשפר את שנתן. במובן זה האוקסיטוצין משמש כגלולה טבעית נגד נדודי שינה.

 

מראה צעיר ורענן : רבים מהאנשים מציינים כי הסיבה שלהם לקיום יחסי מין הוא קוסמטית לחלוטין: כמה ממצאים מחקריים מצביעים על כך ששמירה על חיי סקס טובים מגבירה את הסיכוי למראה צעיר יותר לאורך שנים: שיער מבריק, פנים קורנות, עור רך וגמיש ועיניים נוצצות. ההשפעה מיוחסת להורמון נוסף שהפרשתו מוגברת בזמן קיום יחסי מין והוא ה־DHEA, המכונה גם "הורמון הנעורים" וכמו כן גם לרמות האסטרוגן הגבוהות שמופרשות לדם בזמן קיום יחסי מין (או אוננות) ומשפרות את מראה העור ומעניקות ברק לשיער. ההשפעה כאן היא מעגלית: אם את מסתכלת במראה ואת אוהבת מה שאת רואה , את נראת צעירה מגילך ומחמיאים לך המון על עור הפנים שלך, על השיער השופע ועל המראה הזוהר שלך את כל הזמן ממשיכה להרגיש מושכת ולכן לא מפסיקה לקיים יחסי מין וכך גם הגברים. מה שימשיך להצעיר אתכם כל הזמן. ככל שאנשים מרבים בפעילות מינית, הם נראים מושכים יותר בעיני עצמם ומכאן בעיניי הסובבים אותם. גופם משחרר לאוויר כימיקלים הקרויים פרומונים והם כאילו מתהלכים בתוך ענן של "ריח סקס" ומשפיעים לטובה על כל סביבה שבה הם נמצאים . בגלל זה מזמינים אותי להרבה הרצאות לגילאי 40-50 להשפריץ את האהבה שלי על הנוכחים ולהדביק אותם בתשוקה שבי.

 

ואחרון חביב חביבי

און גברי : גברים שעושים הרבה סקס משמרים את היכולת הזו, ומסוגלים להמשיך עוד ועוד גם עד גיל 80-85.. קיום יחסי מין גורם לחיזוק השרירים מה שמאפשר לאיבר המין להשאר בתיפקוד זמן ממושך יותר ולתפקד בגיל מבוגר כמו בגילאים צעירים יותר.

 

 נכון שבא לכם לרוץ לעשות סקס?

משהו מונע מכם ? דברו איתי.

עכשיו זה הזמן 0544578993

 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום