עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

13 הטעויות שאנחנו עושים בסקס ואיך להימנע מהן

13 טעויות בסקס - יועצת זוגית - לימור בנדל

נשים ממאדים וגברים מנוגה גם במיטה . כל אחד מאיתנו גדל בסביבה ובמשפחה שונה . אנחנו מתחילים להיות מיניים ברגע שנולדנו , כל אחד גדל במיניות מסוימת כגבר ואישה. את ההרגלים המיניים שלנו אנחנו לומדים במסע החיים מכל מיני אנשים שמצטרפים לדרכנו. אנחנו לומדים להתנהג בצניעות כזו או אחרת , לעיתים אנחנו מורים להצניעה אוננות ולא לדבר על סקס או שלהפך יש פתיחות נפלאה בבית אשר פותחת בפנינו דלת לדבר על הכל תמיד וכל זאת מהדרך בה ההורים שלנו חינכו אותנו. לפעמים נפגוש מורים נפלאים בדמות חברים וחברות שלנו שנוכל לשתף אותם וללמוד אחד מהשנייה דברים נפלאים בדרכנו המינית בחיים וניתן הצצה גם לסרטים כאלו ואחרים ואף נשאב רעיונות מקריאה ותמונות ספרותיות. כך עם מסע חיינו האופי המיני שלנו יתהווה וכשנפגוש באהוב/ת ליבנו נביא אליה את כל הדברים הנפלאים האלו שאספנו בדרכנו המינית בחיים. לעיתים יפגשו ביישן ונועזת , חסרת ביטחון ואלוף האורגזמות וגם ארנב וארנבת .. את הדרך המינית שלהם הם ילמדו ביחד .


קורה שלעיתים נוכל למצוא כמה אתגרים במפגש הזה בין בני זוג ובדרך בה הם עושים אהבה.

 

אנסה במאמר זה להסביר איך אפשר ממש בקלות להתחבר חזרה למהות של הביחד שלנו ולגשר על הפערים האלו שנמצאים לעיתים בכל מיני שלבים של החיים שלנו כזוג.1. תקשורת במיטה – "הוא יודע מה אני אוהבת " " היא מכירה אותי כבר " ועוד משפטים בסגנון שאני שומעת מבני זוג שנמצאים יחד שנים. לצערי, לעיתים אין תקשורת במיטה . האישה מזייפת אורגזמות רק כדי שבן הזוג יספק את עצמו ויכנס לישון והגבר רוצה רק להגיע לסיפוק שלו ולא אכפת לו מבת זוגתו. יכול להיות שמה שהיא אהבה פעם כשהכרתם היום כבר משעמם אותה והיא רוצה לחדש קצת ולהפך.


אני ממליצה לפתוח שיחה כנה בנושא , ליצור מרחב של תקשורת במיטה .לספר אחד לשנייה מה עושה לי טוב , איפה אני אוהב שאת נוגעת בי , איך אני אוהבת שאתה נוגע בי - באיזה חוזק ועוד. ספרו אחד לשני איך להביא כל אחד מכם לסיפוק והנאה במיניות , ממקום פתוח ואוהב . תאמינו לי , בני זוג אוהבים רוצים לדעת מה עושה לאהוב/ה שלהם טוב .


2. לא מעוניינים לשנות – קבעון. " רק ככה אני גומרת " . הרגלים שאנחנו מתנים לעצמנו בגלל הרצון שלנו לשמור על משהו טוב ובטוח . אישה שגומרת רק כשבן זוגה מעליה וחודר אליה בתנוחה המיסיונרית תסרב לשנות תנוחה כי רק זה מה שעושה לה טוב ומביא אותה לסיפוק . גבר שגומר רק מחדירה יסרב בכלל להיות פתוח לגירוי אזורים אחרים בגופו כי הוא רגיל לגמור מחדירה.


אני ממליצה להחליט לשנות ולגוון, לנסות דברים חדשים – כל אחד מבני הזוג מביא רעיונות חדשים שאסף כתובים על פתקאות קטנות . את הרעיונות החדשים כל אחד אוסף מחברים / חברות , מהאינטרנט , מספר תמונות או מספרים העוסקים במיניות . דברים חדשים שהיה / היתה רוצה לנסות . בערב של ביחד נפתח כל פתק בעיתו ולעשה יחד את מה שבן / בת הזוג כתבה. אל הישן והמוכר תמיד אפשר לחזור אח"כ. לא תדעי אם לא תנסי.


3. אגו במיטה – " למה היא צריכה לאונן ? יש לה אותי " . אוננות לא באה על חשבון זוגיות. האדם שאיתנו הוא האדם שאנחנו אוהבים אבל כבני זוגם לא נסכים לעשות דבר כזה או אחר בגלל תחושה שזה מקטין אותנו, פוגעת בנו ומבזה אותנו. לדוגמא , בן זוג שלא מסכים לאישתו להכניס ויברטור למיטה שמה הצעצוע יחליף אותו – צודק! אבל, יש תחליפים ! לא חייבים ללכת על הכי קיצוני . אני ממליצה להכניס למיטה צעצוע שתוכלו לגמור ביחד ממנו, לדוגמת " טבעת אהבה רוטטת " . ואולי יבוא גבר ויספר לאישתו שהוא מאוד אוהב שנוגעים לו עם האצבעות בביצים ובפי הטבעת בזמן עונג אורלי אבל בגלל שמדובר בחור שמאחור האישה תסרב לשלוח ידה לשם . באהבה נקבל את בני הזוג שלנו כמות שהם ונרצה לעשות להם טוב , תחושת השפלה אינה תחושה שמתאימה ומתחברת לאהבה בין בני זוג .


אני ממליצה בחום להתחיל את העונג הזה כשנמצאים במקלחת ביחד , כך שאת נוגעת באזור הוא נקי ומסובן היטב ומשם הדרך תהיה יותר קלילה ..


4.חוסר אהבה עצמית – " שאני יעשה סקס באור ? השתגעת .. אולי לאור נר אחד " עם החיים , שנות הנישואים , ילדים , משכנתא , לחצים .. אה.. שכחנו את עצמנו. לעיתים בן או בת הזוג שוכחים את עצמם לגמרה . אין יותר אהבה עצמית . גבר מזניח את עצמו , את ההיגיינה שלו , את הבטן , את הכושר , את הרצון לעשות משהו עם החיים שלו חוץ מלעבוד ולחזור הביתה למשמרת שניה עם אישה ממורמרת וילדים צועקים . אישה תזניח את עצמה , תפסיק להתאפר , לפנק את עצמה , תפסיק להתלבש מחמיא לגופה ותתחיל ללבוש סחבות לא מחמיאות, תעלה במשקל בגלל הריונות ולא תרצה להחזיר לעצמה את המשקל הקודם בגלל סיבות כאלו ואחרות ובגלל חוסר מוטיבציה וכח רצון . אדם לא מאושר לא חווה הנאה ממפגש מיני ולא חווה אורגזמות . אנשים שמחוברים לגופם , אוהבים את עצמם , יכולים לעודד את בני הזוג שלהם לשם לב למקום הזה . אני ממליצה לתת מחמאות בונות ולפרגן אחד לשנייה . עודדו אחד את השנייה לפנות מקום לעצמכם בחיים , מקום של שקט בו אתם עוסקים במה שאתם אוהבים . שיהיה לכם עולם פרטי משלכם – מקום של אהבה עצמית כך שתוכלו להתחבר יחד למקום מצמיח יותר ומשותף. עודדו אחד את השנייה ללמוד , תנו מוטיבציה זה לזו בהורדה במשקל ( לא ממקום מבקר אלה ממקום מעצים ), תפרגנו לעצמכם בבגדים חדשים , צאו ובלו גם עם חברים כל אחד בזמנו וגם תעשו זמן לאהבה עצמית - לאונן. אוננות זה לתת לעצמכם מתנה מדהימה - אורגזמה . אישה מאושרת זו אישה שפנויה יותר לעשות אהבה , גבר מאושר ירצה יותר לחזור הביתה לאישה שאיתו והם גם יגדלו ילדים יותר מאושרים ובעלי בטחון עצמי גבוה יותר. מפגש של אהבה יהיה הרבה יותר עוצמתי מהמקום הזה.


5. לפנות מקום לסקס – " אין לי זמן לסקס " .זמן עושים. יש לכם זמן לעבוד, זמן לאכול , זמן לנשום, זמן לילדים , זמן לקרוא. צריך זמן גם לעשות אהבה . נכון אז השנים מכניסות אותנו לשגרה עם ילדים , לחצים כספיים , משכנתא , לימודים ואנחנו שוכחים את הזוגיות שלנו. פנו זמן לאהבה שלכם. אל תשכחו שזה אומר לפנות זמן למשהו טוב , משהו שאתם רוצים שיהיה חלק מהחיים שלכם – אהבה. לשעות של אהבה. אם אין זמן ואתם מתנהלים מול יומן או לו"ז צפוף .אני ממליצה להכניס ללו"ז גם " דייט לסקס " . נכון , שאר המפגשים שלכם יהיו ספונטניים . אבל , כאן בתוך הדייט הזה אתם יודעים שיהיה לכם זמן לעשות אהבה. זמן של ביחד : הטלפונים על רטט , הילדים אצל ההורים , אין טלויזיה ברקע – רק אתם. עם עצמכם. פעם בשבוע בערב כמה שעות יעשו ממש טוב לזוגיות ולמיניות שלכם. אל תמהרו - תתחבקו אחרי המפגש המיני .. יש לכם זמן לאהוב.


6. אין אינטימיות – " העיקר שהיא גמרה ! משנה איך ? " זבנג וגמרנו . ככה לפעמים נראה סקס אחרי כמה שנים יחד. שנינו ערומים מהתחלה , יש חדירה , יש אורגזמה ושפיכה, מסתובבים והולכים לישון . המלצה שלי : צרו מרחב של אינטימיות לפני הסקס. התחילו בזה שאתם מסתכלים אחד לשניה בעיניים, תפשיטו את הבגדים אחד של השנייה, לטפו אחד את השניה , עצמו עיניים . תנו לתחושות של האצבעות שלכם להרגיש את מרקמי העור של בן / בת הזוג באזורים שונים של הגוף . הרחיקו את הידיים ותריחו אחד את השניה , בצוואר , בעורף בפנים ואז כשהעיניים עצומות תוציאו לשון קטנה ותנו לה לעבור לאורך כל הגוף , מכף רגל עד ראש. תטעמו אחד את השניה באזורים השונים של הגוף , תנו לעצמכם להרגיש את הטעמים השונים שמסתתרים באזורים השונים בגוף שלכם. חוויה מעצימה שיוצרת אינטימיות קסומה. משחק עם החושים מעורר הפרשה של הורמוני אהבה ומיניות שמתפזרים בכל הגוף שלנו עם מחזור הדם ותאמינו לי שאורגזמה אחרי מפגש אינטימי תהיה חזקה הרבה יותר בעוצמות שלה רק בזכות החוויה המקדימה.


7. כל מגע צריך להסתיים בסקס – " אם אני נוגע בה , ברור שאני רוצה סקס " . גברים. לא כל מגע חייב להוביל לסקס. ישנם גברים שמלינים שהאישה שלהם לא מחבקת אותם ולא נוגעת בהם יותר והם לא מבינים למה. אני ממליצה בחום ליצור מגע אוהב כל הזמן. מגע כזה שהאישה לא תרגיש " מאוימת " שאם היא נוגעת בך אז אתה לוקח את זה ישר למקום של מיניות. לעיתים לנשים אין את אותו ייצר מיני כמו לגברים אבל הן מעוניינות ליצור קרבה ממקום של מגע ואינטימיות. אז כשיגיע הסקס היא תוכל להיות שלמה , אוהבת ופתוחה לחוויה .


8. הבדלים הורמונליים – ההורמון הגברי טסטוסטרון קיים באופן רציף אצל הגברים ולכן הליבידו שלהם ( חשק מיני ) מאוד גבוה כל הזמן , לעומתם אצל הנשים נע ההורמון הזה בכמויות משתנות במהלך החודש ולכן אישה תרגיש יותר ייצרית כשהורמון זה יהיה גבוה בגופה לעומת יתר החודש שאז הורמון זה מופרש במידה מועטה לזרם הדם. אני ממליצה לאישה להיות יותר פתוחה בנושא ולשתף את בעלה מתי החשק המיני שלה ירוד , כך שיוכלו לנסות יחד לעודד שחרור הורמונים מיניים לדם אם ע"י עיסוי ארוטי או ע"י רחות מעוררים מינית במבער כגון , ילנג , ילנג ופצ'ולי , אם ע"י משחק מקדים שמתחיל עם האישה ומשם ניתן להמשיך לעשות אהבה בצורה הרבה יותר חזקה כי עוררות האישה נעשת מרצון וביחד.


9. סקס זה לא רק חדירה – " ציפיות זה רק לכריות " . בסקס אין מטרה להגיע לאורגזמה . גבר מגיע מהמקום של " לכבוש " וכך לעיתים נהרוס את הסקס בגלל הרצון העז להגיע למטרה = אורגזמה.יש כאלו שמתעלים יותר ועסוקים ברצון שלהם " לגמור ביחד ". כאן הולכת לאיבוד ההנאה מהמפגש המיני ביננו , מעצם זה שאנחנו חוברים יחד ומתחברים אחד לשניה. חדירה לא חייבת להביא לגמירה או לאורגזמה. אני ממליצה להניח לראש . לשחרר את המחשבה שלנו להגיע למקום כלשהו, למטרה מסוימת. אלה , פשוט להיות . לאפשר לחוויה של הביחד להיות שם רק בשביל הזוגיות שלנו ולא ממקום מלחיץ של ציפיות.


10. חוסר פניות לעשות אהבה – " כואב לי הראש ". סקס זה בריא. גם מבחינה רגשית וגם מבחינה גופנית. בני זוג אוהבים שמקיימים יחסי מין בצורה תדירה – יותר בריאים גם נפשית וגם גופנית. בזמן שעושים אהבה הגוף משחרר הורמונים שיגרמו לכם להיות יותר מאושרים, יותר פנויים להירגע מלחצי היום , יום ויחזקו את מע' החיסון שלכם. אני ממליצה לעשות אהבה כשכואב הראש – שחרור זרע בנרתיק האישה גורם להורדת כאב הראש בזכות הורמונים שמשתחררים לזרם הדם ( כמובן אם האישה משתמש בגלולות שלא יהיה כאב ראש חדש שאתם לא מעוניינים בו אחרי 9 חודשים... ) .


11. היא לא גומרת מחדירה – " אני מצליחה לגמור רק מגירוי הדגדגן " . לא כל הנשים יכולות לגמור בחדירה . מבדיקות רפואיות שנערכו בנרתיקן של אלפי נשים נמצא כי לכ 30% מהנשים יש דופן עבה יותר בתוך הנרתיק המאפשרת להן להגיע לאורגזמה מגירוי תוך נרתיקי. כ 70% מהנשים יכולות להנות מהחדירה עצמה ומההנאה של הנרתיק כמקום ארוגני ( מעורר מינית ) אבל לא להגיע לאורגזמה .


המלצה שלי היא לעורר אורגזמה ע"י גירוי הדגדגן תוך כדי החדירה . מגע כלשהו בדגדגן – אם ע"י האצבעות , צעצוע מין או באמצעות גופו של בן הזוג ( לדוג' תנוחת הרכיבה ) יגרום לאישה לחוות אורגזמה דגדגנית תוך כדי חדירה .


12. שפיכה מהירה – " אוף איזה מהר אתה גומר ! " . זהו , גמרת גם עליו. לעיתים יש לגבר בעיות של שפיכה מהירה . התרגשות , בחורה חדשה , רגישות יתר באיבר המין , אישה מסרסת ועוד , יכולות להיות סיבות לשפיכה מהירה . ניתן לטפל באתגר זה באמצעות טיפול תרופתי או באמצעות למידה איך להיות במודעות ולשלוט בשפיכה ( טנטרה ). חוסר סבלנות של אישה כלפי בן זוגה יכולה לפגוע בו ולגרום לו לרגשות אשם, תסכול והקטנה. אני ממליצה לעבוד על המקום הזה ביחד . באהבה . ללמוד את הנושא , לתרגל תכניקות ביחד מעולם הטנטרה , ללכת לאורולוג ביחד , להיות יותר סובלנית ומכילה ולא חסרת סבלנות ומסרסת ולהטיח בו האשמות בשל חוסר סיפוקך.


13. השוואות מהעבר –" אני וחברה הקודמת שלי היינו עושים סקס אנאלי " . אז נכון שחברה שלך הקודמת אהבה מאוד אנאלי , אבל הנוכחית שאתה מאוד אוהב כאן ועכשיו לא יכולה להיות פנויה לחוויה הזו כי עם החבר הקודם שלה היא חוותה טראומה מאנאלי. אני ממליצה לשמור לעצמך את החוויות עם הפרטנריות המיניות שהיו לך בעבר , אבל כן לשתף אותה בהנאה שאתה יכול להביא אותה ממקום של חוויה איתה ביחד . חוויה שתתאים לה ושהיא מסכימה אליה. כל אישה היא לגופה. כל אישה היא חוויה אחרת. " האורגזמה הכי מטורפת שלי היתה עם האקס כשהוא ... " רצוי שתשמרי לעצמך את סיפורי האורגזמות המדהימות שהחבר הקודם שלך היה מעניק לך. אבל , כן תשתפי את אהובך החדש איך את כן אוהבת שנוגעים בך, מה את כן אוהבת שעושים לך ובאיזו דרך את אוהבת את זה ואיך הוא יכול להעניק לך אורגזמה מטורפת ( בלי לציין ממי למדת את זה ).באיחולי עונג ואהבה


לימור בנדל

יועצת זוגית וסקסולוגית

מורת דרך למע' יחסים , אינטימיות ומיניות


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום