עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

שאלות נפוצות אחרי הריון ולידה

ש : שלום לימור , רציתי להתייעץ איתך. אני אחרי לידה ואני עדיין מניקה. בעלי לא נגע בשדיים כבר כמעט 9 חודשים, ואפילו שכבר אין לי גודש וגושים שהוא אמר לי פעם שזה לא נעים, אני פה ושם מזכירה לו שאני מאוד רוצה שייגע.. אבל התשובה שאני מקבלת זה שהוא לא רוצה לגעת בהם. למה זה קורה ??

 

ת : שלום יקרה,  לעיתים לצערי כשיש תינוק השדיים עוברים בתודעה של הגבר "החפצה" - השד זה בקבוק חלב ולא משהו אירוטי וסקסי כמו שהיה ברווקותכם. אני לא ממליצה בכלל לקפוץ מיד ל"תכלס " - יאללה תגע ! זה לא עובד בכלל. יש ליצור אירוטיקה סביב השדיים. להחזיר אותם להיות איבר מיני מגרה. במחשבה של הבעלול. אני הייתי מתחילה בקריאה של קטע אירוטי או בסרט אירוטי ששם יש הקדשה של מגע של השדיים ואירוטיקה ויזואלית או שמיעתית סביב הנושא של גירוי הפטמות והשדיים. הייתי אחרי יומיים מבקשת ממנו שינשום אותך את כל גופך ושינשום את השדיים שלך. רק שיריח אותו ( כמובן לדאוג לריח מגרה - קרם בריח פאצולי / הדרים יעשה את העבודה ). נשימות עמוקות שלא כוללות מגע- מייצרות כמיהה ורצון לגעת. גם תגידי לו " אסור לך לגעת " זה עוד יותר מטריף. אחרי יומיים תבקשי שיגע רק!! עם הלשון. שילקק אותך אירוטית ויתעכב על השדיים. רק ללקק - אסור לגעת. ככל שתגידי לו " אסור לגעת " עם הידיים הוא ירצה יותר.. ואחרי זה תאמיני לי שיהיה לו שוב חיבור אירוטי לשדיים. בבקשה ממך, תפסיקי להניק על ידו. אם אתם זה לצד זה לכי לחדר אחר להניק או שאם את רוצה להישאר לידו שימי סינר הנקה. הגבר שלך לא מתגרה מינית מהשדיים בגלל החיבור שלהן לבקבוק הנקה . אצלך זה פוגע לו בחשק המיני וחיבור השדיים לאיבר מגרה. 

 

ש : היי, רציתי לדעת מה עובר עלי מאז הלידה לפני כמה חודשים יש ירידה בחשק המיני. הבנזוג קצת מתבאס. מדברים על זה באופן חופשי ובאופן כללי התקשורת ביננו מעולה והזוגיות פורחת, מאד מאושרים אבל משהו חסר. אני מרגישה שמשהו השתנה אצלי, מרגישה לא בנוח עם הגוף של אחרי הלידה. חשבנו לפנות ליעוץ אצל סקסולוג ואף קיבלנו המלצה אבל לא עשינו עם זה כלום.

 

ת :  זה טבעי יקרה. אחרי לידה ההורמונים המיניים יורדים לאפס. במקומם יש המון הורמוני אהבה בגוף בכדי שתהיה היקשרות לתינוק. אני שמחה לבשר לך שאחרי 8 חודשים עד שנה הגוף מתחיל לחזור לעצמו ומתחיל לייצר הורמונים מיניים שוב. יש נשים שזה מוקדם יותר ממה שציינתי ויש נשים שבגלל שלא היה חשק מיני ניכנסות למצב של חוסר חשק מיני מתמשך אם הן לא מביאות את המודעות למיניות שלהן שוב למקום של כבוד. לשמחתי הרבה מזה 13 שנים אני חוקרת תשוקה מינית וגיליתי שיש חוקים מיוחדים לייצירת חשק מיני. אם דואגים לעשות אותם החשק המיני חוזק כי הגוף מרגיש אירוטי שוב ומתחיל להפריש שוב במח הורמוני סקס. אז התחלת נכון - הכל מתחיל בך. בחיבוק שלך לגוף שלך. ככל שתהיי מרוחקת ממנו יהיה לך פחות חשק מיני. אני ממליצה מאוד להתחיל בזמן שלך עם עצמך. להחזיר אותך לעצמך. רשימה מה עושה אותי מאושרת ואז להכניס רגעים של אושר לחייך. כמובן - אסור!!! לכתוב ילדים או בעל. רק דברים שלך - העולם שלך. אח"כ לחזור להיות אירוטית עם עצמך. להתלבש בגדים שמרגישים לך סקסיים, להסתכל במראה על עצמך ולחשוב מחשבות אירוטיות, נסי לקרוא ספרות אירוטית , לחזור לאונן - להיות מינית עם עצמך. וביחד : להחזיר את האינטימיות האירוטית לקשר. כשעוברים אחד ליד השניה מגע מרפרף, חיבוקים ארוכים של הינמסות זה בתוך זו, ליטופים מעל התחתון לפני השינה וגם ליטופים של כל הגוף. בלי סקס. זמן ביחד - בייביסיטרית/הורים ולצאת יחד לצחוק, לשמוח. מיניות קשורה לשמחת חיים ככל שתהיי יותר עצובה ומתוסכלת בגלל המצב יהיה רק פחות רצון לסקס. להחזיר את האני המאושרת. אחרי 3 שבועות יחזור החשק המיני לאט, לאט... אשמח לקבל אתם לטיפול אם אתם מתקשים במשהו . אני מומחית בהחזרת החיבור לגוף לאחר לידה. דברי איתי . 0544578993. לימור

ש : שלום לימור רציתי לשתף אותך שמאז חודש שביעי של ההריון ועד היום (4 חודשים אחרי לידה) אני חווה ממש ירידה בחשק המיני, ממש ממש לא בא לי. בן הזוג יוזם סקס הרבה , בדרך כלל אני זורמת איתו אבל מבקשת שזה יהיה קוויקי (אין לי חשק...) . אני מתבאסת בעיקר בשבילו (למרות שהוא ממש לא מתלונן) כי הסקס שלנו היה מלא כיף ותנוחות וכרגע זה ממש משהו זריז שנועד לעזור לו להגיע לפורקן. בעברי היתי יוזמת ומאוד מאוד נהנית מהסקס עצמו. אנחנו מדברים על זה מאוד פתוח. אני מניחה שזה בגלל שאני מניקה וההורמונים וכו׳. אני ממש מתבאסת על עצמי שאני לא מתעלה מעל חוסר החשק הזה כי אני נשואה לאדם מדהים שעושה הכל כדי שיהיה לי קל יותר ונוח יותר עם השינוי שהילדה הכניסה לחיים שלי. הוא באמת נדיר ואני מרגישה שאני מאכזבת ולא מתאמצת מספיק. כשאנחנו מדברים על זה הוא אומר שממש לא ושהכל בחיים זה תקופות, הוא מחזק אותי ואומר שזו תקופה שתעבור עם הזמן ..
1. מה אני יכולה לעשות ? 
2. מתי החשק המיני יחזור.

 

ת: אל דאגה -  יחזור ! יחזור. המח מפריש לבד שוב הורמוני סקס כ 8 חודשים עד שנה אחרי הלידה יחד עם זאת ניתן לייצר פעולות שייגרמו למח לייצר מוקדם יותר מהרגיל.  ראשית כל אתייחס למפתח חשוב בחשק מיני - האהבה עצמית . " ואני מרגישה שאני מאכזבת ולא מתאמצת מספיק " - ככל שתהיי יותר ויותר ביקורתית כלפי עצמך החשק המיני שלך יהיה בריצפה. המח לא מייצר במצבי ביקורת הורמוני סקס הוא מייצר הורמוני לחץ מה שגורם לך גם להיות ביקורתית כלפי הסביבה לפעמים או להיות ממש מחמירה עם עצמך ולהיות ברחמים עצמיים, מסכנה שחיה כל הזמן עם ריגשות אשם. ריגשות אשם מעולם לא עזרו לחשק מיני - להפך. הם ייצרו ריחוק מהגוף שלך ואז עוד יותר לא תרצי סקס. אם את שוכבת כמו בובת מין עם רגליים פסוקות - גם זה לא עוזר. את לא מחוברת לגוף שלך ומבטלת את חוסר הרצון שלך לקיים יחסי מין דבר שלעיתים גורם להמון תסכול וכעס על עצמך ועל בן הזוג ונחשי מה ?? זה בטוח לא מייצר הורמוני סקס. זה גורם עוד יותר לירידה בחשק. אני ממליצה לך מאוד , לחבק את עצמך. להכיר בשינוי שחל בך, לקבל אותו. הוא זמני. ככה זה עכשיו. אל תלחמי בו. הוא יעבור כמו שבא. מלחמה תוריד חשק - קבלת המצב תגייס את החשק חזרה. זכרי ראשית כל - הכל מתחיל בך. בחיבוק שלך את עצמך. ככל שתהיי מרוחקת מעצמך מחשבתית ( ביקורתית ) יהיה לך פחות חשק מיני. אני ממליצה מאוד להתחיל בזמן שלך עם עצמך. להחזיר אותך לעצמך. תעשי רשימה "מה עושה אותי מאושרת" ואז תכניסי רגעים של אושר לחייך. כמובן - אסור!!! לכתוב הילד או בעלי. רק דברים שלך - העולם שלך. חוג / כושר / חברה / לימודים / הגשמה עצמית. אח"כ לחזור להיות אירוטית עם עצמך. להתלבש בגדים שמרגישים לך סקסיים, להסתכל במראה על עצמך ולחשוב מחשבות אירוטיות, להדגיש לעצמך בראש את כל הטוב שבך : איזה אישה מדהימה את קשובה, מצחיקה, אוהבת , סקסית , מפרגנת , אמא נפלאה וכד, נסי לקרוא ספרות אירוטית , לחזור לאונן - להיות מינית עם עצמך. וביחד : להחזיר את האינטימיות האירוטית לקשר. כשעוברים אחד ליד השניה מגע מרפרף, חיבוקים ארוכים של הינמסות זה בתוך זו, ליטופים מעל התחתון לפני השינה וגם ליטופים של כל הגוף. נסו לעשות זאת בלי סקס, בקשי מהבעל תקופה של שבוע בלי קיום יחסי מין. אם הוא חייב שייאונן לעצמו או שיאונן לך מול העיניים. זמן ביחד - בייביסיטרית/הורים ולצאת יחד לצחוק, לשמוח. מיניות קשורה לשמחת חיים ככל שתהיי יותר ביקורתית, מתוסכלת ועצובה יהיה לך פחות רצון לסקס. להחזיר את האני המאושרת. אחרי 3 שבועות יחזור החשק המיני לאט, לאט... תהיי סבלנית ותעברי לעשייה . 

 

ש : שלום לימור אשמח שתייעצי לי. אני נשואה + שני קטנטנים שההבדל ביינהם כשנה. כבר שלוש שנים בהריון/מניקה. איבדתי לגמרי את חדוות הסקס, הייתי פעילה, יוזמת, ומאוד מחוברת למין. היום אני עושה את זה בשביל בעלי, פשוט כך. כי כואב לי עליו, כי הוא מאד מיני. אם היה תלוי בי וואלה שנה היתה עוברת ולא הייתי שמה לב. מבאס אותי מאוד, כי זה אחד החלקים שמייחדים אותי ואבדו לי עם האמהות. כשאנחנו שוכבים אני נהנית, אבל פיזית ההנאה השתנתה, מטירוף חושים, ל״בסדר/ נחמד״, הוא מעולה כשהיה, אני השתניתי. הפער הזה בנינו מעיב על הזוגיות, הוא לוקח את זה למקומות של ריחוק רגשי שלי, של חוסר עניין בזוגיות ועוד. אגב זה לא לגמרי מופרך מה שהוא מרגיש. בקיצור השתניתי. הסקס הוא רק סימפטום. רע לי שרע לו ורע לי שהלכתי לאיבוד.

 

ת : אישה יקרה, את לא קיימת כבר. את בקבוקי הנקה ובובת מין. בוודאי שרע לך את לא קיימת איך יהיה לך טוב ?  חייבת !! חייבת לעשות את רשימת האושר של אני ה"רווקה" זו שפעם היו לה חיים , זו שהיית שמחה, סקסית ומינית. מה היה כתוב ברשימת " מה עושה אותי מאושרת ? " של אני הרווקה ? מה היא אהבה לעשות ? מה היה לה כיף לחוות ? איך היא חגגה את החיים ? כל שמחת החיים שלך אבדה. מיניות = שמחת חיים.  אזהרה : אם לא תחזירי אותה על עלולה להדרדר מהדיכדוך ( רע לי ) שבו את נמצאת לדיכאון. מהר, מהר לשם את עצמך על המפה. לספר לבעלך שאת רוצה לחזור לעצמך. בטח שאין חיבור ריגשי - את כבר לא מחוברת לגוף שלך הוא הפך למכונת סיפוק צרכים של אחרים. כדי שיהיה חיבור ריגשי צריך להתרגש ולהרגיש ובמצב שאת נמצאת הפכת להיות בכהות ריגשית. הצרכים האישיים שלך נישכחו. אני מאוד מבקשת ממך - עכשיו לעשות שיחה עם בן הזוג המקסים , התומך והנפלא שלך. הוא מבין את המצב שהוא ריגעי ואני בטוחה שהוא ירתם להחזרתך. לבקש ממנו שיהיה תומך מאוד בתקופה הקרובה כי את הולכת להחזיר לעצמך את עצמך. עם הרשימה את הולכת לעשות 2 דברים שגורמים לך אושר במהלך השבוע ( כל שבוע )  - אסור !! לעשות משהו שקשור לילדים או לבעל. 2 דברים רק שלך - לצאת לחברה , לצאת לבר/לרקוד/ללכת לחוג בישול/מקרמה/ללמוד גרפיקה / לקרוא ספר בפארק ( מאוד נעים כבר בערבים ) , לשבת בבוקר בים ועוד.. ועוד.. את כבר מכירה את עצמך . חייבת להתחבר חזרה לרגשות שלך ולגוף שלך. תתחילי ללטף את עצמך בלילה לפני השינה. להזכיר לעצמך שיש לך גוף, אירוטי, מרגיש ומתרגש. תרגישי עם עצמך איך זה מרגיש להרגיש את הידיים שלך עוברות על הגוף שלך. בבקשה - הפסקת סקס של 3 שבועות. דיי לביטול העצמי. כן יהיה לו קשה הוא מיני והוא "ילד" גדול הוא יכול להתמודד עם זה. זה לתקופה קצרה מאוד שתעבור מהר אבל אז תהיה לו אישה תשוקתית, מינית ומחוברת ריגשית.

 

ש : לא יודעת מה לעשות. 10 חודשים אחרי לידה ואני יכולה לספור על יד אחת את הפעמים ששכבנו. (אני מפחדת להוסיף גם בכל 9 החודשים הייתי בשמירה - אסור היה לנו ). כל פעם יותר כואבת מהשניה. רופא נשים אמר שהכל תקין וכניראה שזה כאב ״פסיכולוגי״. אני מרגישה שזה מפריע לבעלי מאוד אבל הוא לא מדבר על זה ואם כן אז אומר ״שהכל בסדר״.תמיד היתי מאוד מינית ובתאכלס מתה לחזור לסקס עם בעלי אבל נמנעת כי כואב לי.

 

ת : ניתן לטפל בכאבים בזמן חדירה. וגיניסמוס - זו הבעיה. מוזמנת לקרוא באינטרנט על הנושא. יתכן ומדובר בנושא ריגשי כמו שרופא הנשים ציין וניתן לעשות עבודה עם מרחיבים ( פיזיולוגי ) בנוסף לעבודה נפשית עם מטפלת. את מוזמנת לפנות ולבקש טיפול במח' למיניות בתה"ש או איכילוב - דברי עם רופא הנשים שלך על הפניה. שם לכל בעלות הכאבים בנרתיק יש תהליך מדהים של עבודה עם מרחיבים. הם עוזרים לבעלות הכאב ל"עבוד" ולתרגל תרגילים עם שרירי הנרתיק בחדירה איטית והרחבה של הנרתיק באמצעות מרחיבים על בסיס יומיומי ואז אחרי 3 חודשים אין שום כאב והכל נהדר והחשק המיני עולה. אגב, לפעמים בגלל שאת יודעת שזה כואב את כולך או נמנעת מקיום היחסים מראש או מתכווצת מרב כאב תוך כדי החדירה ואז שוב כואב. את חייבת להיות נוכחת לעונג. סקס זה לא רק חדירה. אני הייתי ממליצה להחזיר את הרטיבות לנרתיק. להיות נוכחת לחרמנות שלך.תסתכלי לבעלך בעיניים, תתלטפו, תתנשקו, תתלקקו כמה דק' לפני הסקס. תלחשו מילים של אהבה ורומנטיקה. ספרי לו מה את אוהבת בו ומה הוא אוהב בך . תהיי נוכחת בסקס וזה יגרום לך להתמסר לאהבה שלכם במקום לחרדה. הרבה יותר משחק מקדים לפני החדירה. הרבה משחקי אצבעות.לאט, לאט להחדיר כל פעם אצבע אחת וכשכבר לא כואב אז להוסיף עוד אצבע. כשלא יכאב עם האצבעות לא יכאב עם האיבר.


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום