עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

איך לשוחח עם בני נוער על מיניות

הנייד מצלצל . אני עונה . מהצד השני אני שומעת אותו . בחור צעיר בן 16 הוא מספר בקול רועד . "אפשר לשאול אותך כמה שאלות שקשורות לסקס ? " הוא שואל בקול מהוסס . " בשמחה , במה אני יכולה לעזור ? " אני עונה . בן הנוער מתחיל לספר שראה בסרט כחול דברים שזעזעו אותו ולא מצליח להבין אם זה אמיתי . אני שואלת מה ראה , הוא מספר שהאישה בסרט כל הזמן צורחת והוא לא מבין אם זה מענג אותה או שכואב לה מאוד ובגלל זה היא צועקת ? הוא לא מבין אם איבר המין שלו באמת כ"כ קטן כי בסרט הוא רואה איברי מין ענקיים ואם ככה יהיה לו כשיהיה גדול ואז זה יכאב מאוד לבחורה שהוא ישכב איתה , אולי עד כדי כך שלא יוכל לחדור אליה ?... אחרי ששוחחנו כמה דקות הרגעתי את הבחור ההיסטרי , הכנסתי הכל לפרופורציות , דיברנו על אהבה ומע' יחסים ואיך מיניות משתלבת בהם ומה הם בעצם סרטים כחולים. בחרתי לקראת תום השיחה לשאול אותו אם הוא פנה להוריו עם הנושא . הוא ציין שאין עם מי לדבר . אמא מעולם לא דיברה איתו על הנושא וכשיש בטלויזיה נשיקות או מגע מיני בסרטים רגילים היא מעבירה ערוץ מייד! אם הם יושבים יחד בסלון. שאלתי מה עם אבא ? הוא סיפר שאבא עשה לו שיחת " שימוש בקונדום " למה צריך - להגן מפני הריון לא רצוי.

 

  שיחה בנושא מיניות חשובה מאוד בעולמנו המורכב ( והמסוכן לעיתים ) . הורים לבני נוער מוצאים את עצמם לא פעם נוכחים מופתעים למול מיניות המתבגרים שלהם שמתפתחת באופן טבעי תוך כדי גדילה והתפתחות נורמלית. המבוכה והרגישות של הנושא לפעמים מביאות הורים למקום של קושי מול המתבגרים ואפילו ל\"טאטא\" מתחת לשטיח את השיחה הכל כך חשובה הזו. זה הזמן שלי לאמר לכם הורים יקרים, אם אתם לא תשוחחו איתם בפתיחות כך שיוכלו לקבל מכם את האיפיון הראשוני בנושא מיניות ואיך היא משתלבת עם אהבה וזוגיות בחיינו ,הם יכולים בקלות יתרה לקבל המון רשמים מעווותים ופנטזיות מסרטי פורנו , אתרי סקס באינטרנט , פדופילים המתחזים לבני נוער בצ'טים , חברים לכיתה ועוד מקורות שונים ומגוונים שלא יפגשו עם קרקע המציאות ברגע האמת.

 

   עיתוי הוא אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון . לא לספר לילדים יותר מידיי או מוקדם מידיי – לפני שהם מעוניינים או מוכנים להבין ולשמוע על הנושא. אבל מצד שני לא לחכות יותר מידיי עד שהם יקבלו ידע קלוקל ממקורות מידע שליליים , חלקיים ולא נכונים עבורם. אציין שאני לא בעד מדיניות ההפחדה. כוונתי,  שמייד בשיחה ראשונית על מיניות תדברו על מחלות מין , הפלות והריון לא רצוי. יש "להכין את הקרקע" . שיחה בנושא צריכה לבוא ממקום אוהב . כמו שעשיתם אותם באהבה , ככה תסבירו להם את מקום המיניות בחיינו . סקס זה נפלא ונהדר – עם האדם הנכון בזמן הנכון . צרו ערוץ של תקשורת פתוחה בנושא . כאשר אתם רואים התעניינות בבני המין השני שוחחו עימם על מה זה מגע אוהב , מגע מקרב שבא יחד עם רגשות של אהבה וחיבה בתוך זוגיות . אם קיימת בינכם כהורים אינטימיות טובה אתם יכולים להביא עצמכם כדוג' מצויינת לזוגיות אוהבת עם חיבוקים ונשיקות . לטעמי האישית גיל 7-8 הינו התחלה טובה לשיחות בנושא מיניות התחלתית, הילדים בשלב זה בוגרים מספיק כדי להבין , גם מוכנות ריגשית ראשונית כבר יש. הם ירגישו נהדר שמתייחסים אליהם " כמו מבוגרים " ונותנו להם אחריות.

 

אומרים לי הורים מפוחדים מהאפשרות בכלל לשוחח עם הילדים שלהם על נושאים כאלה " בגילאים שלהם – הם יודעים יותר טוב ממני / הם יכולים ללמד אותי מה זה סקס / הם יודעים כבר הכל " . אתם כל כך טועים . אין לכם בכלל מושג מה הם יודעים ומה עולם המושגים שלהם עד שלא תפתחו ערוץ כנה ופתוח בנושא . פספסתם את הגילאים האלה ? כל גיל מ 8 והלאה זו פלטפורמה מצויינת להתחיל לשוחח בפתיחות על הנושא. בני נוער בגלאי 15-18 אוהבים שמשוחחים איתם על נושאים בהם הם מתעניינים ועל נושא זה בפרט .  זאת אני יכולה לאמר לכם ב"פה מלא" הודות להיותי מנחת מפגשי " חינוך למיניות " לבני נוער . הם כמהים לאוזן קשבת ולאדם פתוח שיוכלו לשוחח איתו בנושא . ואני אומרת – רצוי שזה יהיה מבית .

 

  סרטים כחולים מראים עולם פנטזיות . עולם שהוא נפלא ומבורך ואף מאפשר לאדם להציץ לתוך האינטימיות הכי מסקרנת והכי סודית שקיימת בחיינו , לבטא את המיניות של עצמו , ללמוד להשתכלל ולהעשיר את עולם הפנטזיות הפרטי ובעיקר עולם שגורם לריגוש בתוך זוגיות אוהבת. אך יחד עם זאת סרטים כחולים למתבגר נותנים ערכי יסוד לא נכונים ואף מעוותים קשות את המציאות. סרטים מסוג זה מביאים לעין איברי מין גדולים מהמוכר , חזה לא אמיתי זקור וקופצני , התנהגויות מילוליות פרובוקטיביות שלא נפגשות עם המציאות של בחורה בתולה בת 18 שהחבר שלה מצפה שתשתולל ותצעק במיטה כמו הבחורה מהסרט פורנו.  בסרטי הפורנו אין אהבה , תשוקה , כמיהה , התרגשות , פרפרים בבטן . תלמדו את המתבגרים שלכם שיש את זה במציאות ! כשאתם באים לשוחח עם בני הנוער על עולם הפנטזיות הדימיוני של סרטי הסקס אני מזמינה אתכם לפתוח בחיבור הריגשי בין מיניות לאהבה . להסביר על קדושת הגוף שלנו והקדושה שבקיום יחסי המין עם אדם אהוב שיש לנו רגשות כלפיו ושאנחנו מעוניינים ליצור איתו מע' יחסים ארוכת תווח , להסביר את ההנאה שבחיבור בין גבר לאישה , מה זו אורגזמה כהנאה מינית , על גדלים של אברי מין שמשתנים בין אדם לאדם , על אהבת הגוף - שכל אחד יש לו את מבנה הגוף שלו , הגדלים והצבעים שלו . תסבירו על אינטימיות זוגית שמחוברת למיניות וכמה זה חשוב שחווית הסקס הראשונה תהיה ממקום של מוכנות נפשית ובגרות מינית ואם מישהו אומר לך " אם לא תתני לי אני יעזוב אותך " או " אני יספר לכולם שאת זונה אם לא תשכבי איתי " אלו בדיוק המשפטים שמעידים על חוסר בגרות ושעליה מיד לעזוב את המקום ולספר לכם על האירוע גם אם היא מתביישת. הסבירו לנער הצעיר מהי אחריות גברית ומה חשיבותה של סבלנות עבור הנערה שעימה הוא מעוניין לשכב. שוחחו על כבוד האדם ואחריות אישית. שיחה מותאמת גיל שכזו עם בני 12-16 תעשה את שלה ממקום מעצים ואוהב.מבטיחה לכם .

לצפיה בשיחה אינטרנטית בנושא: איך לדבר עם ילדים על מיניות ומין יש ללחוץ כאן 

מאחלת לכם לייצר פתיחות תקשורתית בכל נושא עם הילדים ועל מיניות בפרט.

לימור בנדל , יועצת זוגית וסקסולוגית


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום