עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

מה קורה כשבני הנוער שלנו מתמזמזים מול העיניים שלנו

הם יושבים מחובקים על הספה לידך בסלון צופים בשקט בטלויזיה אבל בינייהם הכל סוער! את רואה את כל ההתגופפויות שלהם מול העיניים שלך . ליטופים רכים מתחת לחולצה , נשיקות צרפתיות מלאות תשוקה , לא מסוגלים להוריד את הידיים אחד מהשניה . את יושבת לידם סמוקה ונבוכה לחלוטין, לא יודעת אם להעיר להם משהו או לכבד אותם. את בעצמך כבר מזמן שכחת מה זה להתמזמז ככה. גם את לעולם לא תעשי זאת בפרהסיה . רק בחדרי חדרים ( אם בכלל.. ) . זה לא מכובד שאנשים אחרים יראו אותך במצב כזה! זה ממש זול להתגפף מול אחרים. לא מנומס בכלל !!

 

קצת על שמרנות ומוסר

ויקיפדיה מתארת שמורנות כתפיסת עולם שמהותה התנגדות לשינויים חברתיים.  דהיינו, התנגדות לשינויים בערכים, במנהגים ובדפוסי התנהגות שהיו מקובלים עד היום.  רבים בעולם המערבי מתנגדים לשינויים אלה מטעמים דתיים ו/או מוסריים. לדת יש תפקיד חשוב בהשפעה על היותו של אדם שמרן: כל דת היא מטבעה שמרנית, כיוון שהיא שואפת לשמר את ערכיה כדי לא להיכחד; על כן, היא תתנגד לשינויים אשר מנוגדים לרוחה.  בהתייחס להיבטים האישיים, קיימות הגדרות שמוסר הינו מערך אמונות פילוסופיות שלפיהן אדם קובע האם פעולותיו הן טובות או רעות, ראויות או מגונות.

 

האם הבעיה בנו ?

כל אחד מאיתנו מגיע מבית שונה ואחר שם רכשנו את הערכים עליהם גדלנו , סרט חיים מסויים שרק אנחנו חווינו אותו ומכיל דפוסי התנהגויות ומנהגים שהיו נכונים להורינו באותה תקופה ולסובבים אותנו. עם התקדמות החברה אם מבחינת חופש הביטוי וחופש מיני לעיתים דפוסי ההתנהגות שלימדו אותנו לא פוגשים את המציאות העכשיווית ואף מהווים אתגר גדול עבורנו בעוד הילדים שלנו לא רואים את ערכי המוסר שלנו כמשרתים אותם נכון לחיים שלהם בכאן ועכשיו ובסביבה הקיימת כיום.

 

מחקרים פסיכולוגים חברתיים עדכניים רבים מראים בצורה ברור כי הורים שמהווים מודל לחיקוי חיובי עבור ילדיהם הם הורים שמעינקים אהבה בצורת ליטוף ונשיקה זה לזו , פירגון מעצים אחד לשניה והכל בנוכחות הילדים . ילדים שגדלים להורים שמביעים אהבה ביינהם בפומבי גדלים עם ביטחון עצמי גבוה , הרגשה שהם שייכים ואהובים ורוכשים מיומנויות חברתיות נפלאות להתנהלות חברתית בבי"ס ובכלל. לעומתם , ישנם אנשים שלא ראו בבית ההורים את אבא מחבק את אמא . מעולם לא חוו חיבה בין ההורים , לא שמעו פירגון של אמא לאבא וחס וחלילה שנושא השיחה יהיה קשור למיניות . הורים אלו האמינו כאמות מוסר בכך שזה לא מנומס , זול ולא מכובד להראות חיבה בפומבי. יתר על המידה גם יש בכך בכדי זלזול באדם שנמצא לידם ולכן זה יהיה לא מוסרי להתנהג כך ליד ילדיהם . ילדים שגדלים עם הורים כאלו כמודל לחיקוי יתקלו באתגרים חברתיים ותחושת השייכות שלהם תפגם כך שהביטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם יהיה נמוך והם יגדלו להיות אנשים תלותיים .

 

אז מה עושים ?

עם הילדים : אני ממליצה באהבה , כל התנהגות ראויה לשיחה ותקשורת . אם אתם כהורים מוצאים לנכון כי הילדים שמתמזמזים לכם עכשיו מול העיניים מתנהגים בצורה לא מכובדת עבורכם – הסבירו להם מדוע . בכנות . תסבירו להם מאיזה בית אתם הגעתם . ובקשו מהם שלא יעשו זאת על ידכם בכדי לכבד אתכם . יחד עם זאת תבינו , זה דחף פנימי , טבעי ומבורך . ככל שתתנגדו בצורה בוטה ולא מאפשרת , כפי ששמעתי ממטופלים שלי ששמעו בילדות מהורייהם משפטים כמו " די ! תפסיקו עם זה מיד ! חסרי כבוד ! " " את מתנהגת כמו זונה ! " ושכאלה , כך הילדים יעשו לכם דווקא כחלק ממרד הנעורים ויראו בכם כאוייב שלהם במקום כאמא ואבא שניתן לבוא ולדבר איתם . הכל יעשה בהחבא וללא ידיעתכם דבר שרק יחמיר וידרדר את התקשורת ביינכם אם תהיה בכלל .

 

ביינכם: אז נכון שהערכים שהגעתם איתם לזוגיות שלכם היו נכונים לתקופה שלכם. יחד עם זאת , אני ממליצה לשבת לשיחה ביינכם ולהחליט אולי ניתן היום אחרי 20 שנה של נישואים לפתוח את הערכים האלה לדיון . לראות בעין אחרת את ההתנהגויות של הנוער כיום. להבין שהם לא עושים לכם דווקא והם לא נגדכם אלא פשוט מתנהגים באופן טבעי שנכון להם כרגע. להבין שאין בכך שהילדים מתמזמזים לידכם שום חוסר כבוד או זלזול כליפיכם. הכל נעשה בתמימות נעורים והתרגשות מהחוויות הראשוניות של אהבה רומנטית ותשוקת בוסר . ומה איתכם ? תשוקה זוגית יושבת על אינטימיות . בכדי ליצור תנועה של שייכיות בין בני זוג , ביטחון ואהבה אני ממליצה לחבק זה את זו במהלך היום , לנשק כשיוצאים מהבית וכשחוזרים אליו , לפרגן ולראות את הטוב שבאחר והכל – ליד הילדים . 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום