עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

למה אנשים בוגדים ?

" היי לימור , את ממש מהממת " עולה מולי חלון בצ'אט של הפייסבוק  ." תודה " אני כותבת חזרה  לבחור שכתב לי הודעה. " אני יכול לשאול אותך שאלה אינטימית ? " . בנתיים אני מציצה לפרופיל שלו . נשוי . בן 44 . תמונות של עצמו , הוא, אישתו והילדים . " אפשר להכנס איתך לקשר דיסקרטי רומנטי ? " . אני המומה . תמונתו המחוייכת מול עיניי . תוהה עם עצמי לפני שאני עונה לו , איך כבר לא אכפת לו ? איך הוא סומך על אישה זרה לו לחלוטין להיות "נאמנה" לו עם שאלה כזו פרובוקטיבית ? או שהמשפט " כשהזין עומד השכל בתחת " באמת נכון ..? אני שואלת אותו אם הם בזוגיות פתוחה ואישתו יודעת שהוא מציע לנשים הצעות "דיסקרטיות" בפייסבוק ? הוא אומר לי שארגע ולא אסחף . שאני ממש טועה ושלא אעלה השערות מרחיקות לכת. תוך מספר דקות אני נמחקת ונחסמת ע"י הבחור .

 

מונוגמיה . מיוונית - מוֹנוֹ = יחיד, גַמוֹס = נישואין. מצב שבו אדם או בעל חיים שומר אמונים לבן זוג אחד ואינו מקיים יחסי מין עם מספר פרטנרים במקביל, מצב הנקרא פוליגמיה. בעולם החי, המונוגמיה היא מנהג בו נשארים עם בן הזוג למטרת התרבות וגידול הצאצאים. אצל בני האדם מדובר בעיקר על נישואים או חיים משותפים כידוע בציבור עם בן זוג אחד בלבד. המונוגמיה היא צורת התא המשפחתי המקובלת כיום ברוב החברות והתרבויות בעולם. ( ויקיפדיה ) .

 

יחד עם זאת , מונוגמיה היא כנגד הטבע . זה לא טבעי לשמור אמונים בממלכת החי. נאמנות מינית היא כנגד האופי הטבעי של האדם ואף דורשת ממנו מאמץ על טבעי בכדי לשמר אותה. במחקרים שונים ברחבי העולם מציצים ראשית לממלכת החי . פוליגמיה נפוצה מאוד בקרב בעלי החיים , רובם עוסקים בחילופי פרטנרים ומעטים מהם שומרים אמונים לבני זוגם . עוד נכתב לאחר בדיקות גנטיות מרובות , כי בעלי חיים נוטים להחליף בני זוג מיניים רבים ככל האפשר בכדי להשביח את הגנים וליצור צאצאים חזקים שישרדו לאורך שנים רבות יותר .

 

מציאות היום יום מביאה את החברה מבחינה תרבותית לכאוס . בשל רצונו הבסיסי של האדם להיות לפי ה"נורמה " ולהיות " מקובל " ימצאו עצמם גברים ונשים רבים בתוך מע' זוגית מחייבת שאינה תואמת כלל את אמונתם ורצונם . יציאה מחוץ למסגרת הנישואים תחשב כבגידה בבן/ת הזוג. ישנה התחסדות וצדקנות שמלווה את עולם הבגידות. החברה לא רואה בעין יפה מתירנות מינית . ניתן לראות זאת בכל עולם הדת שבו בני זוג שומרים על בתוליהם בשביל האחת/ד ואחוז הגרושים שם נמוך בשל מחוייבויות המסגרת. בעולם החילוני חל שינוי . אומנם נמצא בני זוג שהיו בתולים כשהכירו והם יחד 20-30 שנה אבל הם יהיו באחוז קטן . כיום אחוז קיום יחסי מין לפני הנישואים והחלפת פרטנרים מרובים מבחינה מינית תחשב כ"חובה" בכדי להכנס למע' יחסים מונוגמית כשיש " שקט " נפשי שמיצית את עולם הפיתויים האינסופיים וחווית הכל .

 

בקליניקה מולי יושב זוג . היא בת 42 . הוא בן 44 . יש להם 3 ילדים . הוא לא מבין איך היא בגדה בו . הוא שלח חוקר פרטי ויש בידיו תמונות המתעדות הכל . היא נראת בהם בצורה אינטימית מאוד עם גבר אחר – הוא ביקש לראות וראה את כולן . באו לשקם את המע' הזוגית שלהם . הם רוצים לנסות שוב . בתום תהליך של כמה מפגשים מתבהרת התמונה . היא מחפשת ריגושים בחוץ כי הוא לא מחזר ולא מספק אותה מינית. הוא חסר ביטחון עצמי ובעל שפיכה מהירה . הוא נמצא בויתור עצמי – היא כל עולמו . הולך לעבוד וחוזר הביתה . אין לו חיים מלבדה ומלבד הילדים . דוג' זו היא אחת מיני רבות מהסיפורים שאני פוגשת ביום יום כמטפלת .

 

ממחקרים בארץ ( 2011 ) כ 85% מבני זוג נשואים בוגדים בשלב כלשהו במסע חייהם המשותף ואחוז הגברים הבוגדים שווה לאחוז הנשים הבוגדות ( אם לא יותר.. ) . כמו כן מצאו שבוגדים ובוגדות משקיעים 15 שעות בשבוע לטובת הבגידה ובני זוג נשואים משקיעים שעה בשבוע לטובת הזוגיות שלהם . נתונים מפחידים אה..

 

אז מי בוגד ? מה מניע גבר / אישה לחפש בחוץ ? מה הסיבות לבגידה במע' זוגיות ?

 

  1. תקשורת לקויה – כשאנחנו לא אומרים זה לזו מה עושה לי טוב ואיך אני אוהב/ת שאת/ה נוגע/ת בי , איפה אני אוהב/ת שנוגעים בי ועוד . אנשים שלא מתקשרים לגבי המיניות שלהם יגיעו לעיתים לסקס עם אחרים ממקום שבו יוכלו להפתח אליהם כי אין להם "עבר זוגי" או " חשבון פתוח " ,עם בני זוגם, של מריבות וכעסים יחד עם סתימת פה. למאהב שלי אני אוכל להפתח .
  2. הוא לא מכיר את גופי או שאני לא מכיר/ה את הגוף שלי – בן הזוג מתייחס לגוף שלי ככלי לסיפוק עצמי , לא יודע לענג אותי ואז אחפש בחוץ מאהב שיאהב את כל גופי יתיחס אליו בכבוד. הוא יוכל ללמד אותי על הגוף שלי . אני כאישה אתבייש לחקור אותו לבד .
  3. חוסר ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך – אחפש אישור דרך נשים או גברים אחרים לזה שאני עדיין " שווה" " סקסית" .הם יקבלו מחמאות מבחוץ ורוצים "לכבוש" עוד ועוד בכדי לחזק את הערך העצמי שלהם . במיוחד נשים אחרי לידה / שינויים במשקל/ מבוגרות וגברים שגבריות מוטלת בספק בבית או מבוגרים . המון אנשים מחפשים אישרור חברתי על היותם ממגנטים , בעיקר כשבבית חסר להם פירגון מבן / בת הזוג שלהם או שהם לא מקבלים מבית תשומת לב .
  4. חוסר חשק מיני – נשים שהחשק המיני שלהן יורד יכולות להכנס למצב של א-מיניות . איבוד חשק מיני . ניתן להעלות חשק מיני ע"י שינוי תזונה , שינוי התנהלות מינית , החזרת המאהבת שבי וכד' . נשים חסרות חשק מיני יבחרו לא לטפל בנושא ולא לחזור למיניות טובה ואוהבת עם בן הזוג ואף יפסיקו לקיים יחסי מין , אבל חלקן מתפלאות לחלוטין כשהגבר שלהן מוצא סיפוקו בחוץ . היא בהלם שהוא בגד בה , לא מבינה איך לא מספק עצמו לבד. ממש מוזר...
  5. חוסר באוזן קשבת – לעיתים בבית הסקס מצויין אבל אין תקשורת בסיסית. בני הזוג מחפשים אחר פרטנר בעל אוזן קשבת, שיהיה חבר . בתום המפגש המיני או לפניו ישבו השניים לשיחה פתוחה ואף ישתפו אחד את השניה במה שעובר עליהם בחיי היום יום .
  6. חוסר פתיחות מינית – שעמום , חוסר עיניין , שיגרע , גועל מאקט כזה או אחר במיניות יכניסו זוגות רבים למקום של רצון לחוות חוויות שלא חוו , לרענן ולחדש . ישנם בני זוג שמרניים , בעלי ראש סגור ומקובעים שלא יאפשרו מרחב חדש בתוך המקום ה"בטוח" שלהם . בני זוגם יחפשו אחר פרטנרים ופרטנריות למימוש פנטזיות מיניות מחוץ למסגרת הנישואים .
  7. תסמונת " מריה הקדושה " – ישנם גברים שלא יעשו לנשים שלהם אקטים מיניים בגלל תחושת כבוד לאישה כבת זוגם . הם רואים אותה מקודשת כאמא לילדיהם ויחד עם זאת יחפשו בחוץ פרטנרית לביצוע האקט שנחשב עבורם ל"סטייה" .
  8.  איבוד הנפרדות בזוגיות – בני זוג רבים ציינו כי האישה / הגבר מאוד קנאים ורכושנים. עצם זה שהם על " רצועה " קצרה הם יחפשו את החופש שלהם בכל מה שיוכלו להאחז בו . וחלק מ"שבירת" ההבלעות הזוגית תהיה רומן על חשבון שעות העבודה ששם הם סוף סוף לבד.
  9. בעיות מיניות – גבר בעל חרדת ביצוע , שפיכה מוקדמת ועוד יכול להתקל באישה " מסרסת" שלא תאפשר לו להיות בגבריותו המלאה במיטה . היא תבגוד כי היא לא מסופקת והוא יבגוד כי הוא מחפש אישרור לגבריות שלו . כמו כן יש נשים שלא חוות אורגזמות ולאחר שבן זוגן התייאש מלנסות הוא פונה להאדיר גבריותו ע"י מציאת פרטנריות חלופיות שאותן יביא לשיאים מיניים בקלות יתרה . בבעיות מיניות כאלה ואחרות יש טיפולים בעלי תוצאות מצוינות להצלחה בתפקוד המיני .

10.  שינוי יחסי מאהב – מאהבת . פאן פסיכולוגי ( ממליצה לקרוא אינטיליגנציה אירוטית ) . לעיתים כזוג נשוי נשנה את היחסים בייננו שהיו פעם מאהב – מאהבת ליחסי אמא וילד / אבא ובת או נהיה שותפים לדירה ללא אינטימיות זוגית ומגע אוהב או חברים ממש טובים שמספרים אחד לשניה הכלללללללללל! עד שאין לנו עולם קטן אישי משלנו ששומר על כמיהה ותשוקה זה לזו . כל מה שציינתי גורם לירידה בחשק אחד כלפי השניה , איבוד התשוקה המינית וחיפוש מאהבים מחוץ למסגרת הנישואים .

11.  הראשון/ה שלי  -  בני זוג שנישאו מאוד צעירים ואיבדו בתוליהם זה עם זו . לאט , לאט מכרסם בהם הצורך להתנסות עם פרטנרים נוספים . מחשש לפגוע בבן / בת הזוג עם הרצון הזה הם יעדיפו לקפוץ החוצה ולא לשתף ברצון את בני הזוג .

12.  משבר גיל – ישנם גברים ונשים שחווים משבר אמצע החיים. הכל שיגרתי ואין חיות . יש עבודה טובה , ילדים נפלאים שעזבו את הבית , הבריאות טובה אבל משעמם . אלו יחפשו שמישהו יראה בהם אטרקציה , שהם עדיין מעוררים ויחוו ניצוצות של חיות כל פעם שזה יקרה.

 

בגידה שמתגלה בקשר זוגי יכולה להיות מזעזעת ולהביא לסיומו של הקשר בשל פגיעה באמון . אמון הוא אחד מאבני הדרך הכי בסיסיים בזוגיות . אך לעיתים בגידה מעירה מתרדמת את הזוגיות ונותנת לה " בעיטה" מעוררת בישבן הזוגי. מזכירה לבני הזוג שאפשר גם אחרת . הם בוחרים להשאר יחד ולעשות עבודה משותפת זה עם זו והזוגיות שלהם רק משתפרת ועולה מדרגה  . לעיתים בגידה שלא מתגלה מחזירה לבן / בת הזוג שבגדו את התשוקה לקיים . חוויות החוץ היו גרועות , הם רואים שבחוץ פחות טוב ממה שיש בבית והם חוזרים להיות נאמנים לבני זוגם בצורה רצונית .

 

אני , במטפלת זוגית, מאמינה בכל ליבי שכל אחד באמונתו יחיה . אין דבר כזה ולא קיים נכון או לא נכון . לכל זוגיות יש את החוקים שלה – רק צריך להחליט עליהם ביחד בתקשורת פתוחה.  אתם תעשו כרצונכם . אתם תחליטו יחד בשיחה פתוחה לחלוטין זה עם זו מה נכון עבור הזוגיות שלכם ( אין צורך לשתף אף אחד – לא חברים ולא משפחה , זה העולם האינטימי הזוגי שלכם ) . קחו אחריות מלאה על החיים והזוגיות שלכם. אל תכנסו להסכם כזה או אחר ביינכם ממקום של וויתור וביטול עצמי אלא ממקום מודע , אוהב ומאפשר .

 

לא חייבים לבגוד . בארצנו הקטנטונת קיימת אוכלוסיה של כ 20% מהזוגות הנשואים שחיים במיניות פתוחה. כל אחד שם לעצמו חוקים הנכונים עבורו – חלקם מתנסים יחד עם בני הזוג בחוויות משותפות מרובות פרטנרים וחלקם לא מונעים מבני הזוג לשכב עם אחרים אך תוך שמירה על הבריאות ( שימוש תמידי באמצעי מניעה ) ושמירה על נאמנות זוגית = לא מפתחים רגשות / רומן מחוץ לנישואים . האם זה אפשרי ?? רק ימים יגידו ...

 

 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום