עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

נערה מתבגרת

קוראים לה סיגל. החברה הכי טובה של הבת שלך.  הן נמצאות המון ביחד. חוזרות אחרי בי"ס מחובקות וצוחקות. יושבות יחד בחדר ואת רואה איך הן מסתכלות באהבה אחת על השניה ומתלטפות . זרוקות על המיטה אחת על השניה , מקשקשות ובלי משם לב יד מלטפת שיער . מדברות שעות גם אחרי שכבר נפרדו וכל אחת בביתה . את מנסה להבין את פשר ההתנהגות. לא מבינה האם היא מנסה לגלות את המיניות שלה או שמדובר באקט חברי של אהבה טהורה.

 

 תופעת אינטימיות בין בנות תמיד היתה נפוצה. הן מאוד נוגעות , מאוד מחבקות ומנשקות אחת את השניה גם בבי"ס וגם בבית. הדבר מתקבל בעין יפה גם בחברה שלא כמו נער שיחבק וינשק את חבר שלו הכי טוב כאקט חברי טהור שמיד יחשד באופן אוטומטי בנטיותיו המיניות. מה יש שם באינטימיות הזו שמאפשרת לבנות הנוער להתקרב זו אל זו בצורה כה טבעית ? ישנן מס' סיבות לתופעה .

 

" מה הוא יחשוב עלי "

בתקופת ההתבגרות דימוי חברתי הוא קריטי מאוד . בנות צעירות סקרניות מינית רוצות למצוא חן בעייני הבנים. חברתית הערך שלך עולה אם יש לך חבר ואת מחוזרת ע"י הרבה בנים. יש המון השקעה בדימוי העצמי אם במראה באיפור , בלבוש ,בלהיות " בעיניינים " עם כל הגאג'טים והטכנולוגיה המתקדמת ואם ברשתות החברתיות בתיעוד תמונות וסטטוסים.

דיאלוג נערי זה מול הדימוי העצמי יכול לגרום לשני תרחישים :

הראשון מדבר על דימוי עצמי מול גברים בכלל - איך אני נראת, נתפסת ונחשבת סקסית יותר ונחשקת יותר בעיניי גברים . אותה נערה שתחבק ותנשק את חברה שלה מול הבנים בכיתה או בהפסקה תעורר את " פנטזיית 2 בנות " כמו מדונה ובריטני ספירס ( שרואים בטלויזיה )  וכך היא תהיה יותר נחשקת בעינייהם. הגירוי הוויזואלי שנרכש כפנטזיה גברית ממגזינים ומסרטי פורנו משחק לטובתה.

 

 

התרחיש השני – ניסיון. הבת שלך המתבגרת לא רוצה שיחשבו שהיא לא מנוסה ולא מעוניינת לעשות "פדיחות" של חסרת ניסיון . הפחד הכי גדול הוא שהבחור שהיא יוצאת איתו יחשוב שהיא לא יודעת או לא מבינה מה היא עושה איתו כשהם ביחד באינטימיות. היא מוצאת את עצמה מתאמנת ,לבד בסתר , איך להתנשק על גב היד או על הברך , מלטפת את גופה במטרה להכיר כל מיני פינות מעוררות שקיימות בו. כאן , החברה הטובה בהחלט יכולה להוות קרקע פוריה ונהדרת להתאמן עליה. המון בנות מתנסות בנשיקה הראשונה עם החברה הכי טובה כדי להתאמן. הנוחות והקרבה שנוצרה בין החברות הכי טובות מאפשרת מרחב נעים להתנסויות כאלה כי בסיטואציה הזו אין את הלחץ הגדול , דפיקות הלב המואצות, וההתרגשות המערפלת שקיימת כשמדובר באותה האינטראקציה עם הבחור ה"מיועד".

 

" כל הבנים רוצים רק סקס "

לעיתים נערה מתבגרת מלאת הורמונים וסקרנית מאוד מינית לא תוכל להביא את המיניות הנפלאה שלה לידיי ביטוי מול בן זוג מכמה סיבות ונסיבות חיים :

  1. אבא או אמא שלה אמרו לה כל הזמן בבית "תזהרי מבנים הם רק רוצים אותך בגלל הגוף שלך ואחרי שישתמשו בו יזרקו אותך " או " אישה ששוכבת עם הרבה גברים היא זונה / שרמוטה ".
  2. ביתך תחווה דרך חברה טובה, שהיה לה חבר, פרידה שתגמר בבכי וצער גדול ותלמד מחוויה משנית ש" כל הבנים אותו דבר , רעים ומגעילים וישברו לך את הלב " ובכך תמנע מצירת קשר חברי עם בחור מפחד להיפגע .
  3. ישנה , לצערי, מגמה של מדיניות הפחדה בא דוגלים הורים שונים ואנשי הוראה בבית הספר. במקום להסביר על קיום יחסי מין כאקט של אהבה ואמצעי מניעה כשמירה מורי הדרך בחייה מספרים למתבגרת הצעירה שסקס גורם באופן אוטומטי למחלות מין ולהריון לא רצוי ושסקס זה משהו שצריך להיזהר ממנו  כי.. מיד היא נבהלת , מפחדת ונוצר חיבור שלילי לסקס אצלה בראש.

יחד עם כל הנאמר למעלה,  ישנו צורך תמידי באינטימיות אצל אותה נערה מתבגרת ומשלא בא  לידיי ביטוי מול הצד הזכרי מסיבה כזו או אחרת , טבעי שיצא יחד עם החברה הכי טובה .כי היא הכי קרובה אליה ומבחינה ריגשית הן מאוד מחוברות ומספרות אחת לשניה הכל . דינאמיקה זו יוצרת אינטימיות גבוהה שמפשרת מגע מקרב.  כיום ישנה לגיטימציה חברתית לסקרנות מינית , ביטויי אינטימיות בציבור ודיבור באופן פתוח על אהבה ומיניות. מגע בין שתי בנות נראה טבעי ולגיטימי ואינו מעורר תהיות לגבי נטיות מיניות שלא כמו הבעת אינטימיות בין נערים מתבגרים.

 

 

 " אני חוקרת את עצמי "

חלק קטן מהבנות כן בודקות את הנטיות המיניות שלהן בשלב ההורמונאלי התיכוני. משיכה נשית מקלה מאוד על הדיאלוג המיני , כי חברה טובה בהחלט יכולה לאפשר לי לחקור את המקום הזה . היא לידיי והיא זמינה . יש לא מעט בנות שמצהירות בפני החברה הכי טובה שלהן שהן נמשכות אליה . יש שילכו עם החקירה והסקרנות המינית עד הסוף ויש שלא יקבלו גיבוי מהחברה ואף חברויות יופסקו בגלל "ווידוי" כזה של אחת מהצדדים .

 

היכן עובר גבול הטעם הטוב ??? אני אישית מאמינה ב"כל אחד באמונתיו יחיה " .  אתם כהורים תחליטו יחד מה נכון עבורכם כחלק ממערך החינוך של הילדים שלכם. יש הורים שלא מפגינים בעצמם אינטימיות בציבור ורואים בכך מעבר גבול מאוד ברור ולא יסכימו להתנהגות פומבית שכזו . אני מבינה אתכם , אך ממליצה לכם לא להפוך משהו טבעי כמו מגע אוהב ואינטימיות לחוויה שלילית עבור הילדה . אל תשכחו שאזהרות וסיפורי הפחדה יוצרים כאוס ודיסונאנס פנימי קשה כשהיא כן תרצה להכנס למע' יחסים אוהבת ובראש יהיו לה משפטים שליליים שאתם " נתתם לה במתנה " . מעבר מחוסר אמון בגברים "תזהרי מגברים הם רעים ומנצלים " למציאת בן זוג לחיים תהיה מאוד קשה עבורה והיא תשאר זמן רב לבד ללא מע' זוגית ותתקש לסמוך על המין השני. 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום