עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

את גם שמנה , גם גרושה וגם עם ילדה מי ירצה אותך ???

אחרי שנתיים של יעוץ וטיפול זוגי החלטנו לסיים מע' נישואים וזוגיות של 12 שנה ביחד אצל מגשר. אהבנו, אהבת ילדות. אני זוכרת עד היום את הלילה האחרון שלי בדירה. אני זו שארזה מזוודה עם בגדים ועברה לדירה ריקה של חברה בת"א. אותו לילה לווה בבכי היסטרי, כל מה שבנינו יחד במו ידינו בתקופת חיים ארוכה התפרק והגיע לסיומו. הינו שני ילדים שהתאהבו בגיל 17 בתיכון והחליטו לגדול ביחד. לכל אחד מאיתנו מודל זוגי שונה לחלוטין מהבית. הזוגיות שיצרנו יחד לוותה בהמון מריבות וכעסים. הרבה מלחמות אגו. אבל הכי הרבה זכורות לי השתיקות. אחרי מריבה אנחנו ב"ברוגז". לא מדברים. אבל לא מדובר ביום או שבוע. אנחנו לא היינו מדברים חודשים. הכי קיצונית היתה מריבה על הפער הקיים ביננו בכסף - אני פזרנית והוא "חסכן". אותה המריבה הסתיימה ב3 חדשים של "ברוגז", אף אחד לא מדבר, עוברים אחד ליד השניה בבית כמו רוח רפאים. אין תקשורת, אין מגע , אין קירבה , אין יחס, רק כעס ואגו ממלאים את החלל הקטן שקיים במפגשים המתוזמנים בקצרה ביננו בתוך הבית. שקט רועם. " פאסיב אגרסיב " נתנה לזה שם המטפלת הזוגית שלנו . אז לא ידענו במה מדובר..

ביקורת חברתית 
מצאתי את עצמי יוצאת מהנישואים האלה 130 ק"ג. שיא כל הזמנים שלי במשקל גוף. כאישה - ילדה אני זוכרת את עצמי מתמודדת עם קולות הסובבים ו"האוהבים" אותי ונופלת לדיכאון דיי מהר . " מי ירצה אותך? את כל כך שמנה !! " . שוכבת במיטה ימים כלילות , לא יוצאת ממנה, רק בוכה. מתכווצת כואבת מבפנים, שוקעת יותר בדיכאון " מה אף אחד לא ירצה אותי אם אני שמנה ??? אבל אני כל כך הרבה יותר מזה...". לא ידעתי אז לאמר " הלו הרגע סיימתי קשר ארוך מאוד ומעולם לא הייתי לבד - מי בכלל רוצה להכנס שוב לקשר זוגי ??? " .

מציאת ה"אני " האמיתי הראשוני  ללא השענות על מוסכמות חברתיות לקחה לי כשנה. זה התאפשר והתרחש אצלי הודות לתהליך מודעות אישית עמוק שעברתי במקביל בכמה מישורים - ריגשי , נפשי וגופני אצל המטפלת הזוגית שלי שתמכה בנו לאורך כל הפרידה ועזרה לנו להבין שאנחנו יכולים להיות מאושרים מאוד - כל אחד בחייו הנפרדים. 


אנשים תמיד יתערבו לך בחיים 
תמיד יהיה לאנשים מה להגיד / לייעץ לך. לכל אחד ואחת יש דעה. הכל מגיע מסיפור החיים שלהם ומהדרך שבה הם רואים את העולם. " סרט חיים " ככה אני קוראת לזה. לכל אחד מאיתנו יש סרט חיים משלו לפי המודל הזוגי האישי שראה אצל הוריו בבית ( אם היה קיים בכלל ), לפי מסע החיים האישי שהוא עבר במסגרות החברתיות שלהם היה משוייך במהלך חייו שהיו שונים לחלוטין משלך. התובנה היא לדעת להבין שאין זה קשור אליך בכלל.

דוגמאות של החיים בליווי דעתי האישית המפוקחת עליהם כיום :
 אם את/ה לא נמצא/ת בזוגיות יגידו לך " מה הבעיה שלך ? מה לא בסדר בך שאת/ה לא מצליח/ה להיכנס לזוגיות ? " . זו בעיה לא להיות בזוגיות ??? להפך !! זו חגיגה של הלבד , פיתוח ביטחון ודימוי עצמי גבוה. ללמוד איך לא להיות תלוי באחר. כיום אני, אישית, יכולה לראות ששמחת חיים ואושר מחוברים לשנים של הלבד שלי. למידה , צמיחה והתפתחות נפלאה. 

 נכנסת למע' זוגית. אתם כמה חודשים יחד אולי חצי שנה. משם יתחילו לחפור הקולות מסביב " נו מתי החתונה ? מתי אתם מתחתנים ? ". ואני שואלת אותכם :  " למה ???? למה להתחתן כל כך מהר ?? ". אתם בקושי מכירים. נמצאים תקופה כה קצרה ביחד . תקופת התאהבות מעוורת. אין לכם שום מושג איך אתם כשאתם כועסים / איך המריבות שלכם / מה השוני התהומי שקיים ביינכם ואם אתם מסוגלים לגשר עליו. מגורים משותפים הם אלו שיהיו עליית המדרגה הבאה בקשר. הכרות אמיתית וכנה עם כל החסרונות והיתרונות של כל אחד מכם בזמן אמת. אתם גרים ביחד תקופה = אתם נשואים. חיים משותפים יחד הם תבנית בסיס.
 התחתנתם - מזל טוב!! בחתונה שלכם יבואו אנשים ויאחלו לכם " בעזרת השם שנה הבאה בברית ". כיום יש עליה חדה בכמות הנשים הלוקות בדיכאון אחרי לידה. כ - 40% מהן. חוסר מוכנות נפשית ובגרות אישית לעבור מרווקה , חופשיה לאמא שחיים אחרים תלויים בה . אלו נשים שלא היו מוכנות בכלל לאימהות , נכנסו להריון בגלל ש.. ההורים לחצו. מי אמר שצריך מיד להכנס להריון וללדת אחרי החתונה ??? זה לא קשור אחד בשניה. נכון, יש זוגות שהבאת ילדים יהיה השיקול שלהם להינשא. אבל ניתן לראות שזה מחובר להחלטה משותפת ולא נמהרת. אחרי החתונה נצלו את הזמן להגשמה אישית - תכנון פיננסי, לימודים , טיול ארוך בחו"ל , מציאת עבודה יציבה שתשמחו לקום אליה עם חיוך כל בוקר, בניית זוגיות מאפשרת. הכל בכדי שלא תכנסו לחרטה מאוחרת בקשר הזוגי שלכם שעכשיו כשיש ילדים אז אי אפשר ..
 ילדתם בן / בת ראשון/ה ?? איזה אושר גדול !! עכשיו תשמעו מהסביבה " מה עם אח/ות ? הם צריכים להיות קרובים אחד לשניה , שיהיו חברים " . המשברים הגדולים הזוגיים שקיימים במסע החיים הם בדיוק במקום הזה. בפער הגדול בין הקול הפנימי האישי לקולות החיצוניים שחושבים שהם יודעים יותר טוב ממך מה נכון עבורך בתקופת החיים הנוכחית. אל דאגה !! גם אם יהיה בין הילדים שלך פער של כמה שנים הם יהיו חברים נפלאים - אחים לומדים בטבעיות להתחבר אחד עם השני/ה. בכל גיל , בכל מצב. בכל זמן נתון במסע חייהם.

ועוד.. ועוד.. יש אינסוף דוגמאות של התערבויות חברתיות. 

זכרו - רק אתם יודעים מה נכון עבורכם. מתקשים להקשיב לעצמכם עם כל הקולות שמסביב ? לא מצליחים לגלות מי האני האמיתי ומה אני באמת רוצה ? תעזרו באיש/ת מיקצוע אובייקטיבית שיוכלו ללוות אתכם ולתת לכם כלים נפלאים ליצירת בהירות ומיקוד בחיים.


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום