עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

מה קורה כשלגבר שלך לא בא סקס ??

" מתוקה , היום לא בא לי " " היה לי יום ממש קשה מאמי, אני מרגיש לא טוב " משפטים שלא חשבת שתשמעי אף פעם . כן , גם הגבר שלך יכול פתאום לבוא ולאמר לך שהיום – היום לא בא לו . הוא לא רוצה לעשות אהבה . הוא לא מעוניין בסקס .

 

שיחות על סקס תמיד היו ויהיו חלק משגרת חיי היום , יום שלנו. אנרגיה מינית היא שמניעה אותנו בחיים. גילוי המיניות הינו תהליך טבעי בו אנו לומדים להתחבר לגוף שלנו . גברים ונשים , התאהבות וזוגיות , הצטלבות מבטים ברחוב , רומנטיקה , ארוטיקה ומעשה אהבה . החיזור הזוגי עובד על משיכה מינית . הליבידו , היצר המיני , הוא זה שיגרום לנו לרצות להתחבר ביחד . הוא זה שיגרום לנו להמשך אחד לשנייה ולרצות לעשות אהבה . גבר או אישה שחשים משיכה למישהי או מישהו אחר, יבקשו לממש את התחושה הזאת במגע אינטימי עם מושא המשיכה.  כולנו יצורים מיניים , יש בנו מע' שלמה של הורמונים , חומרים כימים בגוף וחיישנים במח שיכולים בקלות לשנות את מצב הרוח המיני שלנו , כך שנוכל לנוע בין יצר מיני גבוה לנמוך. הורמון הטסטוסטרון שמופרש אצל הגבר באופן קבוע וברמה גבוה יגרום לו להיות יותר מיני מהאישה שנעה בשינויים הורמונלים במהלך המחזוריות החודשית. רב הגברים מלינים כי הנשים שלהם פחות מיניות מהם , אבל במאמר זה נדבר בדיוק על המצב ההפוך בוא הגבר אומר במפורש " היום לא בא לי ".

 

הודות למוסכמות חברתיות כי זהו " תפקידו " של הגבר , החברה מצפה ממנו להיות מיני, לעיתים גברים שלא מעוניינים לקיים יחסי מין יראו כלפי חוץ כפגומים , מקולקלים, תימהוניים ולא מתפקדים מינית . ישנם גברים שסקס באמת לא מעניין אותם . הם ירצו להיות בתוך קשר המבוסס על זוגיות אוהבת אבל הצורך שלהם לקיים יחסי מין לא קיים. הם אף יגדילו לעשות ויקיימו יחסי מין רק כדי שבת זוגם לא תסיים את הקשר. קבוצה נדירה זו של גברים ( כ – 1% מהאוכלוסייה עפ"י מחקרים )  נקראים :

א – מינים . תופעת הא-מיניות מוגדרת כמצב של אדם חסר מוטיבציה מינית, אדם שאינו רוצה לקיים יחסי מין. יש הרבה צורות לא-מיניות. יש תופעה של העדר חשק מיני מוחלט, כולל אי צורך לאונן. במקרים אחרים יש אוננות בלי פנטזיות מיניות. לפעמים יש פנטזיות מיניות ואפילו משיכה מינית הטרוסקסואלית או הומוסקסואלית או ביסקסואלית. אבל המשיכה המינית היא נמוכה ולא גורמת לאדם לרצות לקיים יחסי מין. גם הצורך בקשר רגשי זוגי משתנה. חלק מהא-מיניים מעוניינים בזוגיות, אצל חלק הצורך נמוך ואצל חלק לא קיים בכלל. ישנם גברים שתופעה זו משתנה ויש להם תקופות של א – מיניות אחרי תקופות מיניות.

 

חוסר רצון של גבר לקיים יחסי מין יכול לנבוע מכמה סיבות : פסיכולוגיות או פיזיולוגיות . אנסה להפנות תשומת לב לכמה מן המקרים הרווחים בקרב גברים .

 

מראה חיצוני וביטחון עצמי : ישנם גברים שהמראה החיצוני שלהם יטריד אותם רבות . יופי, גובה , משקל , איבר המין קטן או זיקפה חלשה , קרס שצמחה עם השנים יגרמו לגבר להתכנס לעיתים בתוכו. אותו גבר ירגיש חסר ביטחון במראה שלו , הוא עצמו יחשוב שהוא לא מושך את בת זוגתו ( או אישה שהוא מעוניין בה ) ולכן לא יכנס איתה למיטה בגלל שהוא מתבייש בצורה כזו או אחרת בגופו. יתכן ותחושת חוסר הביטחון נובעת מהילדות , מהתנהלות חברתית בנעורים בבית הספר , מניסיון מיני ראשוני פחות מוצלח ומביישנות שמלווה אותו רב חייו.  לגבר כזה בעל ערך עצמי פגוע ונמוך יתכן מצב שלא עומד לו בכלל וממקום זה אפילו ימנע מראש מקיום יחסי מין עם בת זוג. לגבר כזה מומלץ לעבור תהליך של קבלה עצמית , השלמה עם מי שהוא ואהבה עצמית ומשם החיבור הזוגי יבוא.

 

חוסר משיכה מינית : בזוגיות ארוכת שנים גברים נשואים רבים מתארים מצב בו המשיכה המינית שלהם והתשוקה לבת זוגתם יורדת עם הזמן. מתואר מצב בו האישה שאיתם מזניחה את המראה שלה, שכל כך משך אותם אליה בתחילת ההכרות שלהם. האישה מתמסרת לאמהות שלה ולא אכפת לה יותר מעצמה. היא לא אוהבת את עצמה יותר , לא מפרגנת לעצמה ולעולם הפרטי שלה. הם מתארים מקרים של קרירות מינית וחוסר רצון שלה ליצירת קירבה ואינטימיות ביניהם. התנהלות כזו בין בני הזוג יוצרת מקום למתחים ומריבות ויחד עם זאת לחוסר משיכה. כאשר אין תשוקה אין רצון להתקרב ולקיים עימה יחסי מין . כמו בכל מע' יחסים - תקשורת היא המפתח. את התשוקה ניתן תמיד לחדש בין בני זוג שנמצאים שנים ביחד. הרצון לחדש – של שני בני הזוג! הוא זה שיוביל למקום חדש ולעוררות המשיכה המינית מחדש. מומלץ לשבת לשיחה כנה בנושא עם בת הזוג , לפתוח בפניה בצורה גלויה את הרצון לחדש ולהחליט יחד שמתחילים מחדש. ירח דבש שני...

 

מצב נפשי ירוד וטרדות היום, יום: טיפול בילדים, עבודה שוחקת , שעות נוספות רבות בעבודה, תקופת בחינות,  מצב כלכלי קשה, מיתון שמשפיע על תזרים המזומנים, לחצים בעבודה ובבית, משבר בזוגיות , משבר הורות , גרושים, פיטורים , טראומה בריאותית אישית ומשפחתית ( מוות במשפחה, חלילה ) . סיבות כאלו ואחרות יכולות לגרום לגבר לעייפות מרובה, לחצים, תשישות נפשית וחוסר פניות או רצון לקיים יחסי מין. האגו שלו לעיתים יכול להיפגע, לדוג' באם הגבר פוטר, מחפש עבודה ולא מוצא והאישה שלו היא המפרנסת היחידה. גבר במקרים כאלה יכול להיכנס לדיכאון קל , להתכנס בעצמו ולא לרצות לבוא במגע אינטימי עם בת זוגתו. במצב כזה גבר יראה סקס כמטלה שדורשת המון אנרגיה , מעייפת ומייסרת ובנוסף אם מטלה זו תבוא יחד עם חוסר שיתוף פעולה של האישה ורק עם הרצון שלה שהוא יביא אותה לסיפוק ועוד בסוף היא תצא לא מרוצה – אז הוא לא יכניס את עצמו למצב הזה מראש.

במקרים כאלו יש לעשות זמן לאהבה . להשקיע בזוגיות ולעבוד עליה ביחד. לקבוע זמן זוגיות פעם – פעמיים בשבוע . זמן רק שלכם בלי אף אחד מסביב . לשמור על הרומנטיקה , הארוטיקה והמיניות שלכם. לחדש. לקבוע ביומן דייט לאהבה . לדבר , לספר ולשתף מה עובר עלי ליצור מרחב של תקשורת מקרבת. לספר מה מפריע לי , מה מטריד אותי ומשם ליצור אינטימיות של שפה וקירבה: לגעת , לחבק ולנשק .

 

גיל המעבר אצל גברים – אנדרופאוזה : בערך באמצע שנות 40 לחייו סרט החיים מתחיל לעבור בראשו של הגבר. הוא נכנס לדכדוך ומתחיל לחשוב מה הוא הספיק בחייו עד כה ולאן הוא הגיע. מבוהל מההזדקנות הקרבה , מהאפשרות לאימפוטנציה, מקומות של חוסר סיפוק וחוסר הגשמה מתחילים לצוץ ולערער את חיי היום , יום. החיים נראים לא מאתגרים , לא מעניינים .. בלי שום סערות. בתקופה זו הגבר סובל מחוסר שינה ומירידה בחשק ובתפקוד המיני. הפניה מאנדוקרינולוג ובדיקה קלה של הדם תראה על רמת טסטוסטרון נמוכה מהנורמה. אבחון קל יעיד על " תסמונת גיל המעבר בגברים ". ישנם גברים שיתכחשו לכל הנתונים ויתעלמו מהסימפטומים וישנם גם כאלו ש " יסתתרו בארון " בגלל בושה ובורות ולא יטפלו בבעיה. חלק מהגברים אף ישכילו להאשים את הזוגיות במשבר שהם עוברים ויפרקו זוגיות מאושרת של 20-30 שנה. גבר בטוח בעצמו יטפל בסימפטומים שמביאה התסמונת ויתמודד איתה, ואילו אחרים יבחרו לבצע שינויים בחיים כגון : גרושים, שינוי מקום עבודה , בגידות, הליכה תדירה  לחדר כושר , עיסוק בתחביבים ועוד. ישנו טיפול הורמונלי שמאפשר קבלת הורמון טסטוסטרון מבחוץ.

ישנה המלצה גורפת על שינוי אורח חיים תזונתיים והרזיה, שתייה מרובה ( פחות משקאות חמים ואלכוהול ) ואף על שימוש בויאגרה כפתרון נוסף.

 

חרדת ביצוע ואישה מסרסת : ישנן בנות זוג שמהוות איום על הגברים שלהם. לעיתים אישה יכולה  לסרס את הגבר שלה במשפטים שגורמים לו להרגיש לא גברי ומושפל. לדוג' כאשר גבר נתקל בקשיי תפקוד כמו שפיכה מהירה או זיקפה חלשה . ישנן נשים שמשפילות את הגבר מעירות לו הערות נבזיות במכוון לגבי חוסר התפקוד המיני שלו , חוסר הזיקפה או חוסר היכולת של הגבר לספק אותן עקב שפיכה מוקדמת. הגבר שחש כי גבריותו נלקחה ממנו , פגוע אגו, מושפל ונכנס לחרדת ביצוע. הוא חרד שמה תתאכזב ממנו שוב , חרד מתגובות לא מפרגנות נוספות. בפעם הבאה יתכן ובכלל לא יוכל לתפקד עקב חשש מהצעקות שלה . במקרים כאלו הגבר אף ימנע מלהגיע בכלל לקיום יחסים עם האישה שאיתו. עתה על האישה לעבור שינוי בכדי לעזור לגבר שלה ולהחזיר לו את " גבריותו " ואת האגו שלו . עליהם לעבור יחד תהליך של שינוי בו האישה תלמד להכיל את בן זוגה האהוב , להיות סבלנית כלפיו ואף לעזור לו לתרגל ביחד תרגילים שיוכלו לחזק את הזיקפה שלו, האגו שלו ואף להאריך את זמן קיום יחסי המין.

 

חיבור רגש אהבה לקיום יחסי מין : ישנם גברים שלא יקימו יחסי מין עם אישה אלא אם הם חשים אליה רגש אהבה . כתב לי בחור " אני אכנס למיטה עם מי שאני אוהב בלבד. וזה לא משנה איך היא נראית .. כאשר ההתאהבות הופכת לאהבה המבוססת על הערכה וחברות קיימת משיכה תמידית ורצון תמידי לקבל ולהעניק ( סקס זו רק דרך לבטא את זה )".  גברים רבים ציינו שמראה חיצוני של אישה ומשיכה אליה לא יספיקו להם בכדי להתמסר לה מינית . חלקם טוענים כי הרצון להעניק לאישה שאיתם מגיע רק כאשר יש חיבור רגשי אליה ושהם מעוניינים להיות בחברתה. הם לא ירצו לקיים איתה יחסי מין מכיוון שאין ביניהם אינטימיות הקיימת בין בני זוג אוהבים.

 

תחושת אכזבה שמחוברת למיניות : ישנם גברים שחיפוש אחר ה"אחת" יגרום להם לפרישות מינית. גבר שמסעותיו וחיפושיו אחר זוגיות הביאו אותו להרמת ידיים בנושא ולכן הוא מחליט לתקופה מסוימת בחייו לא לקיים יחסי מין עם נשים. אכזבות המחוברות ליצירת קשר עם המין היפה יובילו אותו לרצות להיות במעשה אהבה רק עם "האחת " והוא לא יהיה מעוניין להיכנס למיטה עם מישהי סתם, ממקום של חיבור לריקנות ובדידות. במקרה כזה יש לבדוק את מהות האחריות שגבר זה לוקח על עצמו באכזבותיו ולנסות לפעול ממקום חדש, להתנהל אחרת מול עולם הזוגיות.

 

הפרטנית לסקס : גברים מספרים כי לעיתים הם לא ירצו לקיים יחסי מין הודות לפרטנרית שאיתם . חוסר הרצון יכול לנבוע מכמה סיבות : אישה לא מפרגנת, לועגת, אנוכית, מעליבה שרוצה סקס כאשר נוח ומתאים לה.  ריחות גוף לא נעימים , אסטטיקה חיצונית ( אישה לא מטופחת ) , חוסר מידע לגבי עבר מיני ומחלות ( האם היא משתמשת באמצעי מניעה ) , חוסר הכרות קודם ( סטוץ ) שיכול להפוך ל"חיזור גורלי " – לא לשכב עם אישה שיש לה יותר בעיות משלך יש. חוסר בגרות מינית , אישה עצבנית ומרירה , אישה קרירה מינית , אישה משעממת - הכל קבוע וידוע מראש , חוסר פתיחות מינית – אין תקשורת במיטה ולא ניתן לאמר לה מה אתה אוהב ולשמוע ממנה מה היא אוהבת ומה הפנטזיות שלה , בחורה שחצנית ומתנשאת – בעלת עודף ביטחון עצמי שהגבר מרגיש מאוים ממנה ,בחורה אסרטיבית  או אגרסיבית מידיי. דע לבחור את הפרטנרית שלך בחוכמה.

 

ולסיום אחרונים חביבים , התפלאתי לשמוע , כי כמה מהגברים ציינו שיתכן ובאותו רגע שהאישה תרצה סקס הם ירצו משהו אחר יותר – בעצם , יהיה להם משהו אחר הרבה יותר טוב לעסוק בו מאשר לעשות איתה אהבה. סרט טוב או ספר סוחף , משחק כדורגל / כדורסל , פגישה עם הח'ברה ,סידרה שהם אוהבים משודרת בדיוק בטלויזיה, תחביב ממש מלהיב יגרום לגבר שלהן להיסחף לחוויה אחרת מאשר לחוויה מינית איתה . ממליצה בחום להעיר את האישה משנתה אחרי שתסיים את עיסוקך ולהתנות איתה אהבים.

 

חשוב מאוד לדעת , גברים שלא קיימו יחסי מין תקופה ארוכה , החשק המיני שלהם יורד ועימו גם התיפקוד המיני . אמרו חכמנו " המרעיבו משביעו והמשביעו מרעיבו " . כדי לעורר מחדש את הרעב המיני ולעורר חזרה את החשק יש להתחבר למהות האתגר העומד מולנו ולצמוח ממנו יחד בהתאם.


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום