עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

הסביבה כמגבילה או תומכת בך

היא יושבת מולי בקליניקה. עו"ד. בחורה בת 38 . רווקה. שיער בלונדיני חלק , עיניים כחולות שמסתתרות מאחורי זוג משקפיים עדינים. מתוקה אמיתית. גרה לבד, לא נמצאת בזוגיות כבר כמה שנים. מספרת ש 5 שנים לא שכבה עם גבר. לא נגעה בעצמה. היא בכלל לא מעוניינת במין. לא. היא לא מאושרת בכלל. בלי קשר לנוכחות פרטנר בחייה. הולכת למשרד בבוקר , עובדת על התיקים, מתחפרת בעבודה וחוזרת הביתה. טלויזיה / ספר / כוס קפה עם חברה. לילה טוב. ככה זו השיגרה שלה . ודייטים ? אני מתעניינת. " כבר לא היו כמה שנים. גברים תמיד מאכזבים. הם לא בסדר. רוצים רק סקס ". ושמחת חיים אישית ? אני מקשה. " מאיפה אקבל שמחה ? החיים קשים, אכזריים ".


הגיעה אלי כי נמאס לה. כולם מסביבה מציקים לה. הם לא מבינים מה ה"בעיה" שלה. למה אין לה גבר , איך היא מחזיקה מעמד בלי בן זוג , מה היא לא רוצה ילדים ..? מתפלאים איך היא בכלל סובלת את עצמה במצב הנוכחי. אני שומעת ממנה פעמים רבות את המילה אמא : " אמא שלי כל הזמן לוחצת עלי " " אמא רוצה שאמצא חתן / שאכנס להריון מבנק הזרע / שאוריד את הקילוגרמים המיותרים שאני סוחבת כבר שנים " ועוד.. ועוד.. אל תדאגו - יש סוף טוב לסיפור.

הקשב לאחרים - אבל עשה מה שאתה רוצה לעשות ! 

בתוכנו קיימים שני " אני " . 1. אני עצמי  2. אני חברתי .
לפעמים הם מתנגשים ולפעמים הם מתחברים. לכולנו איכפת מאחרים - מדעתם. לעיתים נשלם מחיר חברתי / כספי / משפחתי מול אנשים שיקרים לנו. אני אשלם מחיר בהתנגשות שלי מול האנשים הכי קרובים והכי אהובים עלי. " מה יקרה אם לא אקשיב לאחרים ? אולי אני טועה ? ". להיות נאמן לעצמך לא תמיד קל. לעיתים המחיר הוא שאחרים יהיו מאוכזבים מאיתנו ושלא נעמוד בציפיות שלהם. אבל המחיר שאנחנו משלמים על חוסר נאמנות לעצמנו הוא הרבה יותר גבוה. אנחנו הופכים לאנשים ממורמרים , כעוסים , לא מוגשמים , חסרי אנרגיית חיים ואחרים מסביבנו יחוו אותנו ככאלה !!! לעיתים נשלם מחיר של בדידות ריגעית לעומת ריחוק מעצמי. מחיר הריחוק העצמי הרבה יותר קשה ואת המחיר הזה יש כאלו המשלמים חיים שלמים . 

אז איזה מחיר אתם בוחרים לשלם ???

לא משנה מה תעשו תמיד יהיו אנשים שיעבירו עליכם ביקורת. תמיד יהיה את אלו שיהיה להם דעה על החיים שלכם. או כמו שמיכה ( בן זוגי ) אומר : " דעות הם כמו חור טוסיק - לכל אחד יש אחד" face1.  תעשו מה שאתם רוצים ! זה שתגרמו לעצמכם אושר חשוב הרבה יותר מאשר לרצות אנשים אחרים סביבכם. מחיר הריצוי החברתי הוא תשלום אישי שלכם !!! לא ניתן לרצות אחרים כל הזמן. אם נחיה חיים בהם כל הזמן ניקח בחשבון דעות של הסובבים אותנו - לא נחייה באמת את החיים שאנחנו רוצים !! ובסופו של יום להיות נאמן לעצמך יעשה רק טוב לאנשים אחרים !! בשורה תחתונה , קבלה עצמית ונאמנות לעצמי יגרמו לכל אחד מאיתנו להיות אנשים מאושרים יותר. כשתהיו נאמנים לעצמכם - תהיו נאמנים לאנשים אחרים ולא תצטרכו לחיות ב"שקר" האני החברתי.

אז תזכרו כל רגע : 
תהיו נאמנים לעצמכם כל הזמן ! 
חיו את חייכם בתשוקה ונאמנות לעצמכם !!


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום