עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

על ההבדל הדק בין התאהבות לאהבה ..

היום ניתן לראות ולדעת בברור את ההבדל הקסום בין התאהבות לאהבה .

התאהבות מתרחשת בתחילת דרכנו , בהכרות הראשונית שלנו זו עם זה ( או חד מיניים ). בזמן זה משתחררים לגוף הורמונים קסומים שגורמים לנו להיות " מסנוורים מאהבה  " .

 

בשלב הראשוני אנחנו בעננים, מחוייכים , מאושרים , תחושה של ריחוף אופפת אותנו ואנחנו מפליגים על כנפי הדימיון והפנטזיות בנוגע לחיים המשותפים ולחיבור העילאי עם בת / בן הזוג שהכרנו.

 

ההורמון שמשתחרר למחזוריות הדם " סם האהבה " לא מאפשר לנו להיות ערים למגרעות / חסרונות או לאתגרים שיש לנו מול אותו האדם. מחקרים רפואיים מראים שלאחר בערך כ 8 -12 חודשים מופסקת הפרשת הההורמונים מהמח ואנו נוחתים אל קרקע המציאות .

 

אז מתחילה - אהבה .

 

לעיתים הנחיתה על קרקע המציאות קשה מידיי והרבה מע' זוגיות לא שורדות ובני הזוג נפרדים כי " פתאום גיליתי שהוא .. " ולעיתיים אנו מתחילים לאהוב באמת. להבין איזה בן זוג בחרנו , לקבל , להוקיר את מה שיש ולבנות זוגיות בריאה , מוארת, מאושרת וטובה לנו למול כל אתגר שנחווה בזוגיות .

 

אהבה מתחילה מתוך אהבה עצמית - לדעת לפרגן לעצמי , לפתוח את הבוקר במחמאות בקול רם לעצמי מול המראה, מחמאות ומילים טובות שנעים לי לשמוע באוזן , לעשות במהלך השבוע עשייה שתהיה רק בשבילי - לפינוק שלי , לקידום שלי ולהגשמה העצמית שלי. זהו אינו מקום של אנוכיות ( יש כאלה שמתבלבלים עם משחקים של האגו ) אלא, ממקום של אהבה עצמית וקבלה עצמית.

 

הכל מתחיל בי .

 

אם אני לא אהיה בטוב עם עצמי שלא אצפה שלאחרים יהיה טוב איתי . אנשים ממורמרים , שלא טוב להם עם עצמם - ביקורתיים מאוד , שליליים מאוד ועסוקים כל הזמן במה ש"אין" , מה חסר להם בחיים , הם בעצם שואבי אנרגיות , לא רק של עצמם אלא גם את האנרגיות של אנשים סביבם .

 

 רק כשאני עסוק במה טוב לי, מה כן יש לי בחיים , איך אני דואג בעשייה שיהיה לי טוב בחיים בכל תחום , מתכנן תכנונים למהלך השבוע שישלבו גם אותי , את בן זוגי , משפחתי , שאר קרובי ועובד על ההגשמה העצמית שלי - אז אני באמת באהבה.    ומאותו מקום קסום של אהבה אני לומד/ת לקבל , להוקיר ולהעריך את בן / בת זוגי ככה - כמות שהוא, ללא ביקורת או רצון לשנות אותו . מתוך אהבה עצמית האהבה הזוגית מתעצמת ואנחנו יכולים להכיל את בן / בת הזוג שלנו באהבה מלאה לאורך כל החיים עם כל השינויים והרצונות השונים שיש לנו.  

 

כל יום הוא תזכורת לאהוב את עצמנו , את בן / בת הזוג , את הילדים והמשפחה ואת החברים שלנו. יש כאלה שיפרגנו לבני / בנות הזוג ע"י רכישת מתנות כאלה ואחרות , שזה מעצמו מקסים ומראה על חשיבה , אך מהות האהבה היא איננה חומרית בכלל.  מהותה היא ביכולת שלנו לקבל ולהעניק אהבה ופירגון בתוך הזוגיות ולהעצים את האחר תוך ראיה של עתיד ועשייה משותפת .

 

אנשים רבים בערבי זוגות , ימי הולדת , ערבי חברה וכד' שאני מנחה אומרים לי : " אין לי זמן " " המשכנתא חונקת " " מה נעשה עם הילדים ? "  לי  יש תשובות לכל השאלות האלה , אבל תכלס - אם לא רוצים להשקיע אפשר למצוא את כל התרוצים שקיימים בעולם. מחלת ה"תרצת הנפוצה " קיימת הרבה , לצערי .

 

זוגות מאושרים באמת יספרו לכם שאפשר לשלב הכל - תמיד !

 

אז אני מזמינה אתכם באהבה להקדיש לזוגיות שלכם לפחות כמה שעות בערב או שניים בשבוע. זמן שמוקדש רק לנו - לצאת לסרט / טיול / מסעדה / לשבת במרפסת או בסלון ולשתות קפה יחד / לעשות אהבה. רצוי לשם את הילדים ( אם יש ) אצל ההורים / בייביסיטר / אחים ולצאת מהבית. לא כל בילוי צריך להיות כרוך בהוצאה כספית - לטייל לאורך הים או בשכונה, לשבת על ספסל בפארק , לשכב על שמיכה ולהסתכל על הירח ועוד.. ממש לא עולה כסף.

 

אפשר להשאר גם בבית, לאחר שהילדים נכנסו לישון לקחת פסק זמן לביחד שלנו - לשבת לכוס קפה , להתחבק , להתלטף ולשוחח. לשתף , להקשיב , להתעניין , לשאול לגבי המשך השבוע , להתעניין ברצונות , לתכנן את העתיד המשותף שלכם ביחד.

 

אינטימיות הינה מרכיב חשוב מאוד לתחזוק האהבה שלכם. אפשרו לעצמכם להתמסר בהקשבה מלאה לבן / בת הזוג , להסתכל בעיניים ללא מילים , להריח את הריח שלו/ה כמה דקות , להעביר כריות אצבעות לאורך הגוף ולצלול לנשיקה עמוקה ומתמסרת.. ביחד. תתפלאו כמה זה ממכר.. 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום