עמוד הבית    מי אני ?    ייעוץ אישי לגברים    ייעוץ מיני לגברים    ייעוץ אישי לנשים    ייעוץ מיני לנשים    יעוץ זוגי    טיפול מיני זוגי וטנטרה    מאמרים    יצירת קשר   

איך להחזיר לעצמך את החשק המיני ( חלק א' )

" כואב לי הראש " , " אני ממש עייפה " ,  " אין לי חשק , ממש לא בא לי .. " את שומעת את עצמך משתמשת במשפטים האלה כבר תקופה לא קצרה . מנסה להתחמק לחלוטין מאינטראקציה אינטימית שלא לדבר על מינית עם בן זוגך . אתה מרגיש מתוסכל לחלוטין כאילו איבדת את בת זוגתך , את הפרטנרית שלך לאהבה, אתה מנסה להבין למה היא מרגישה כל כך לא טוב תקופה כל כך ארוכה ולא מצליח . פשוט אין לה חשק מיני . היא כבויה ולא רוצה סקס.

 

בטיפולים השונים שלי בזוגות בכל שלבי הזוגיות בחיים – זוגיות התחלתית ( שנים ראשונות שלב החברות ) , זוגיות אחרי נישואים , זוגיות עם ילד ראשון ושני , זוגיות עם ילדים מתבגרים וגם במע' זוגיות כשהילדים כבר עזבו את הבית , אני מוצאת כי הזוגות מתלוננים רבות על הפערים המיניים שקיימים בינהם ובעיקר על חוסר חשק במין אצל נשים. אני מזמינה אתכם היום לקרוא את המאמר ולבחור אחרת .

 

כל אחת ואחד מוזמנים בזוגיות שלהם להתבונן פנימה ולבדוק , מה נכון לגבי ? מה קיים אצלי בבית ? במה אני יכול/ה לבחור להשתנות כך שנוכל להיות ממקום מאפשר לשינוי שיתחולל בחדר המיטות המשותף שלנו ומשם לחיי זוגיות משותפים אוהבים ומאושרים.

 

נקודת בסיס - אין אישה לא מינית *. יש אישה שלא מאפשרת לעצמה להיות כזו מסיבות או פחדים כאלו ואחרים . אישה חסרת חשק מיני  שמעדיפה לבחור במודע להשאיר את המצב כמות שהוא ולפגוע בעצמה , בבן זוגה ובזוגיות שלה היא אישה מאוד ערירית , מתוסכלת , עצובה וקורבנית. החיים "רעים" לה. היא חולה הרבה ובעיקר ממש לא מאושרת . בבית כזה ניתן יהיה למצוא המון מריבות וכעסים וזוגיות לא יציבה וכאובה .

 

זהו מאמר בעל 2 חלקים ובו הסיבות לחוסר חשק ורעיונות שלי לפיתרון .

 

חוסר אהבה וקבלה עצמית

" אני שונאת את הבטן והתחת שלי , אני מגעילה את עצמי " אישה שגדלה בסביבה או בבית ביקורתי מאוד ושיפוטי לגבי המראה החיצוני בנושא השמנה נמצאת במקום של סלידה מעצמה וחוסר קבלה עצמית . היא קיבלה מאמא או אבא שלה או מהסביבה החברית העוטפת אותה בצעירותה ( בי"ס / תנועות נוער / חברות ) המון " מתנות " שדיכאו את הדימוי העצמי שלה. אישה כזו גדלה לחיים מלאי ביקורת ושיפוט על עצמה ועל הסובבים אותה בנושא משקל הגוף ולכן כאשר היא עוברת שינויים גופניים בתוך הזוגיות היא יכולה להתחיל להתרחק מבן הזוג שלה מבחינת אינטימיות זוגית וכמובן שזה ישפיע ישירות על מיניות . היא מאבדת חשק מיני כי אין לה חשק לעצמה בכלל – היא כבויה ולא מחוברת לעצמה.

 

לגבר : בת זוגתך תתבייש מאוד שתראה אותה עם ה"קפלים" החדשים בבטן או חלילה תתבונן בעגלגלות החדשה שנוצרה ביריכיים או ב"צדדים" של האגן . אכן , זה לא קשור אליך בכלל . היא תהיה כל הזמן בראש שלה במלחמה מתמדת עם הדימוי העצמי שלה בעייניך. היא לא תדע אם אתה בכלל "סובל" את המראה החדש שלה . היא נגעלת מעצמה ולכן היא חושבת שאתה נגעל ממנה . מה שאתה כן יכול לעשות הוא לפרגן לה על המראה החדש והיפיפיה שלה , על הנשיות המתפרצת ממנה , על כמה היא סקסית בעייניך וכמה אתה אוהב אותה ככה כמות שהיא . גבר מפרגן כל הזמן שומר את בת זוגתו " על אש קטנה" מחכה לו בציפיה .

 

לאישה : אני מזמינה אותך לשינוי . שינוי תפיסה לגבי עצמך . לעבור תהליך קצר של אהבה וקבלה עצמית כמות שאת . בלי מלחמות מיותרות בראש . את יודעת , בדיאטה מתוך שינאה עצמית מורידים פחות קילוגרמים במשקל מאשר תהליך יפיפיה של ירידה במשקל מתוך אהבה וקבלה עצמית . כיף יותר לאכול מאוזן כשאת מפרגנת לעצמך והקילוגרים יורדים ממך באהבה . אבל , הכי כיף זה להגיע עוד היום לשלמות מלאה עם עצמך ולהניח לראש ולמחשבות להיות פנויות לדברים מהותיים יותר בחייך מאשר אם העלאת גרם אחד או יותר. את מבזבזת המון אנרגיה בראש על המראה החיצוני שלך ועל הקטנה עצמית . שינוי לחשיבה חיובית ומפרגנת יעצים אותך , יחבר אותך שוב לגופך וישיב לך את החשק המיני שלך .

 

כאבים בזמן חדירה

" כואב לי בזמן הסקס איתו ". יתכן ויש חוסר התאמה בין אברי המין שלכם . לך יש נרתיק צר וקטן ולך איבר מין שאינו מתאים לו. פחד מחדירה בעקבות מחשבות " כמה הולך לכאוב לי כשהוא יחדור אלי " גם מהווה חלק נכבד מתחושה זו ( ווגיניסמוס ) . יתכן כי בת זוגתך מחברת את רגע החדירה בינכם לתסכול וכאב במקום לעונג, כיף וחיבור זוגי ביינכם. כאן יש לטפל בשני הרבדים – גם הפיזיולוגי וגם הריגשי .

 

לאישה : ראשית יקרה , במקום לבצע ריחוק מבן הזוג וירידה של חשק מיני כתוצאה ישירה מכך , אני מזמינה אותך להיות כנה איתו ולהסביר לו כי כואב לך בעת החדירה . לספר לו בדיוק את התחושות אותם את חווה כדי שיוכל לא לחבר את הריחוק שלך לסלידה וגועל ממנו . את מוזמנת לרכוש לעצמך דילדו ( דמוי איבר מין גברי – ללא רטט ) שיעזור לך לעבוד לבד עם עצמך על השרירים הטבעתיים בנרתיק.  

 

לגבר : מדובר בתהליך לא ארוך שבו אתה צריך להיות ממקום מכיל ומקבל . יותר עדין , יותר קשוב ובעיקר מלווה . הרי תוצאה רצויה, שלוקחת כמה חודשים , של אישה מינית שמחוברת לסקס איתך תעשה לך טוב אח"כ שנים !!

 

לשנייכם : הכי חשוב – זהו תהליך בו השרירים הטבעתיים בנרתיק צריכים להיות רפויים וללמוד להתרחב לאט , לאט לגדלו של איבר המין של בן הזוג . הדרך לחוויה טובה מתחילה במשחק מקדים ממושך . אסור במצב כזה לקיים חדירה מהתחלה עם איבר המין – זה מה שכואב. יש לדאוג שהראש שלך יהיה נקי ממחשבות בכדי שתוכלי להיות רגוע ושלווה בהמשך מעשה האהבה . אני ממליצה בחום להתחיל עם משחקי אצבעות . בכדי להרחיב את השריר ולהרפות אותו ניתן להתחיל בהחדרת אצבע אחת , כשלא כואב כבר אז 2 .. וכך הלאה. אני ממליצה לסכך הרבה את האצבעות ואת איבר המין . אישה שאינה רטובה חשה בכאב בצורה חדה ביותר. המשחק המקדים יחד עם התהליך ההדרגתי עם האצבעות יעזור רבות לשינוי ההרגשה בעת החדירה של איבר המין עצמו .

 

חוסר סיפוק מיני

" אני מפחדת להגיד לו מה אני אוהבת " . ישנן נשים שמכירות את הגוף שלהן מצויין ויודעות איך להגיע לבד לאורגזמה ע"י אוננות לעומתן ישנן נשים שבכלל לא מכירות את הגוף שלהן ואין להן מושג מה עושה להן טוב או איך הן חוות את הסיפוק המיני שלהן. לא משנה מי הן מהשניים כשהן עם בן זוג הן מתביישות ומתכנסות ולא מאפשרות לעצמן את הפתיחות הטובה בכדי לחוות מיניות טובה עם אורגזמות יחד עם בן הזוג . אישה שלא מסוגלת לאמר לגבר שלה "ככה אני אוהבת " " תעשה לי ככה.. " " אני גומרת כש.. " ועוד  – אין תיקשורת במיטה . אישה שסתם שוכבת במיטה ולא זזה ולא אומרת לבן זוגה שהוא לא מספק אותה או מענג אותה כמות שהיא אוהבת , נמצאת שם כבויה רק כדי לספק את הצורך של בן זוגה לא נהנת בכלל מאינטראקציה מינית איתו ותבצע דיי מהר ריחוק מיני ובעכבותיו ירד גם החשק המיני .

 

לאישה : אל תהיי בהלם ממה שאני הולכת להגיד לך עכשיו – הוא רוצה לדעת !! גבר אמיתי רוצה להביא את האישה שלו לכמה שיותר שיאיים מיניים , עונג מיני וכמה שיותר אורגזמות !! תגידי לו . תשספרי לו בדיוק איך – הוא ישמח ! מבטיחה לך גבר אמיתי ישמח מאוד שתשתפי אותו בדיוק איפה לגעת לך ואיך בכדי לענג אותך כמה שיותר.

 

לגבר : אתה רואה שהיא לא נהנת ? אתה רואה שהיא לא חווה סיפוק מיני – אל תתבייש . שאל אותה כיצד ! היא תסביר לך . תחקרו ביחד . זה לא מעיד עליך כלום לרעה , זה גם לא פוגע לך באגו אם היא תגיד לך מה היא אוהבת ותוכלו יחד לחוות מיניות טובה ומעצימה ! דברו במיטה !

 

לא חווה אורגזמות

" אני לא חווה אורגזמות אז אני לא נהנת בסקס " . באמת ? האם אורגזמות זה מה שגורם לסקס להיות נפלא כמות שהוא ?? המרוץ אחרי האורגזמה .. לאן אתם רצים ?? סקס לא חייב להיות מרוץ מטורף אחרי מטרה נעלה " אורגזמה " . ההנאה עצמה היא בריגוש של החיבור ביינכם . בני זוג יקרים , כשעושים אהבה עם בן זוג אז יש המון מסביב . יש מגע , ריח , טעם , נשימה ביחד , התבוננות בעיניים , להתחבר בחדירה ביחד , להרגיש את הרטט של המגע בדגדגן .. ועוד המון . אל תהפכו את מעשה האהבה למכונה משומנת היטב של "הגעה לאורגזמה ".

 

לאישה : שחררי את הראש . שחררי את הרצון להגיע לאן שהוא . תהיי בחוויה של החיבור בינכם ולא במרדף אחרי מטרה העל " אורגזמה" . אם את עסוקה במחשבות ולא נותנת לראש מנוחה אין מצב שתחווי אורגזמה . אני ממליצה על תהליך של חוסר שליטה והתמסרות לבן הזוג משם יגיע העונג האמיתי .

 

לגבר : גבר שגורם לאישה שלו להרגיש פגומה כי היא לא חווה אורגזמות הוא לא גבר הוא ילד . תניח לה מספיק היא יורדת על עצמה בגלל זה. תהיה יחד איתה בחוויה של העונג המיני . אז נכון , היא לא תגמור . מה זה מעיד עליך ? תנסה לא לחבר את זה לאגו הגברי שלך – כי זה רק יפגע בה ולא יעזור לשניכם . אם היא לא חווה אורגזמות תתמוך בה , תגיד לה שאורגזמה זה לא מה שהכי חשוב לך במיניות איתה . חשוב לך לטעום אותה , להריח אותה , לחוות את המגע שלה , להתבונן לה בעיניים , לראות אותה מתענגת מהמגע שלך וזה מה שמספק אותך כגבר שלה.

להמשך הנושא: חוסר חשק מיני חלק ב' 


צרו איתי קשר רוצים להצטרף למסלול המהיר או למסלול ליווי צמוד? רוצים להתחיל להנות מהזוגיות שלכם? השאירו פרטיכם: 054-4578993
נבנה על-ידי כתום